Nekilnojamo turto nuomos verslas ne visiems yra pelningas

1

Nekilnojamo turto nuomos verslas ne visiems yra pelningas

Visada svajojote užsiimti nekilnojamo turto nuomos verslu? Įsivaizduojate, kad viskas yra labai paprasta ir neįdėjus daug pastangų galima saugiai uždirbti be didelės rizikos? Tokio verslo įsivaizdavimas yra ydingas, nes vis dėlto – nemažai daliai žmonių toks pajamų šaltinis neretai būna itin menkas. Taip, pasak MegaPaskolos.lt, yra dėl daromų elementarių klaidų.

Ko nereikėtų įsivaizduoti ketinantiems išnuomoti būstą?

Pirmiausia svarbu suprasti, kad nekilnojamo turto nuomos sektorius yra padalintas į kelias dalis: trumpalaikė nuoma, ilgalaikė nuoma ir sezoninė nuoma. Bene populiariausias naujų verslininkų pasirinkimas – trumpalaikė būsto nuoma.

Trumpai aptariant nuomą trumpiems periodams, reikėtų išskirti tai, kad tai yra vienas pelningiausių variantų nuomojant nuosavą nekilnojamą turtą. Trumpalaikės nuomos esmė yra siūlymas apsigyventi trumpam laikotarpiui nuomos kainą nustatant parai. Pavyzdžiui, nedidelio kambario nuomą galima siūlyti už 50€/parai. Jeigu per mėnesį užpildomas visas grafikas, susidaro 1500€ per mėnesį. Tai yra ypač pesimistinis variantas, nes vis dėlto – nuomos kainos šiuo metu yra gerokai didesnės.

Kelioms dienos išnuomoti kambarį galima įvairiuose miestuose, tačiau reikia įvertinti paklausą. Pavyzdžiui, mažuose kaimeliuose, kurie yra praktiškai mirę, vargu ar bus koks nors tokių kambarių nuomos susidomėjimas. Neilgiems periodams kambarius dažniausiai renkasi turistai arba tie, kuriems reikia kažkur apsistoti mieste trumpam laikui. Žinoma, kelioms dienoms nuomą renkamasi ir kaip pramogą – organizuojant šventes ir t.t.

Svarbu paminėti, kad trumpalaikės nuomos esminis trūkumas – nemažos darbo sąnaudos ir kitos išlaidos. Pasirinkus trumpalaikę nuomą, jums teks rūpintis nuolatine švara – išleidus klientą, teks sutvarkyti jo paliktą netvarką, keisti patalynę ir t.t. Tai pareikalaus nemažai jūsų laiko.

Tad, būtina suprasti, kad trumpalaikė nuoma gali būti pelninga tik tokiu atveju, jeigu tokiai veiklai patys skirsite laiko. Tai reiškia, kad ko gero patiems teks nemažai dirbti.

Nekilnojamo turto objektus verslui rinktis reikėtų įvertinus viską

Norintys įsigyti nekilnojamą turtą ir jį naudoti verslo tikslais, reikia gerai įsigilinti į visus perkamo NT niuansus. Pavyzdžiui, jeigu perkate kažkokią sodybą, kurią norėsite naudoti kaimo turizmo tikslais, būtina pasidomėti nuotekų tvarkymo ypatumais. Mat, prie ežerų ar kitų vandens tvenkinių pastatytos senesnės sodybos gali turėti nuotekų valymo įrenginius. Tad, žinokite, kad nuomojant tokią sodybą, teks nemažai išleisti nuotekų valymo įrenginio priežiūrai.

Taip pat pažymima, kad renkantis ilgalaikę nuomą, reikėtų įvertinti energijos suvartojimo išlaidas. Pavyzdžiui, jeigu įsigijote butą labai senos statybos name, tuomet natūralu, kad šildymas gali būti centralizuotas. Tokiuose butuose, kurie nėra renovuoti nei kiek, šildymo išlaidos yra kosminės. Bet koks žmogus, ieškodamas buto ilgalaikei nuomai, bet kokiu atveju paprašys parodyti kiek buvo išleista už šildymą praėjusiame sezone. Didžiulės šildymo išlaidos, kurias teks padengti nuomininkui, tikrai nevilios rinktis tokį butą.

Norint sukurti sėkmingą nekilnojamo turto verslą, vystytojai ragina naujokus itin kruopščiai viską apskaičiuoti. Tai reiškia, kad dar prieš perkant nekilnojamą turtą, svarbu detaliai apžvelgti perkamo NT potencialą.

Rekomenduojame

Kokias funkcijas atlieka analitikos sistemos?

Kokias funkcijas atlieka analitikos sistemos?

                             Versle reikalingi greiti sprendimai, todėl Jūs turite visada ir visur būti pasiruošę įvairiausioms nenumatytoms situacijoms darbe. Jei įmonės rodikliai krenta žemyn ir Jums skubiai reikia skubaus sprendimo problemai išspręsti Jūs turite kažkuo remtis, kad galėtumėte pasidaryti sau analizę ir iš to padaręs išvadas galėtumėte priimti greitus sprendimus situacijai pagerinti.                              Šiuo atveju Jums gali […]

Kada verta pradėti ieškoti naujų žieminių padangų?

Kada verta pradėti ieškoti naujų žieminių padangų?

Visą automobilio eksploatavimo laiką padangas reikia reguliariai keisti ir tai nėra maža investicija. Tačiau padangas keisti yra būtina, nes nuo jų būklės priklausys jūsų saugumas, o tai ypač svarbu žiemos metu, kada kelio danga yra slidi, todėl saugios padangos yra svarbios visiems. Daugeliui vartotojų žinoti padangų subtilybes gali būti neįveikiama užduotis, tačiau yra keletas aspektų, […]

Kada būtina atlikti kadastrinius matavimus?

Kada būtina atlikti kadastrinius matavimus?

              Kadastro duomenyse, dar vadinamame kadastru, yra oficiali, teisinė dokumentacija, susijusi su atskirų žemės sklypų kiekiu, matmenimis, vieta, verte, valdymu ir nuosavybės teise. Lietuvoje visus valstybinės žemės įrašus registruoja ir tvarko Žemės valdymo biuras. Jis kadastrinių matavimų programa yra oficialus daugiau nei dviejų šimtų metų kadastrinių matavimų duomenų saugotojas. 3D kadastro informacijos modeliavimas ir 3D […]

Dovanos iki 20 eurų, ką pasirinkti?

Dovanos iki 20 eurų, ką pasirinkti?

                      Jums reikia skubiai dovanos? Biudžetas skirtas dovanai ne pats didžiausias – galite jam skirti iki 20 eurų. Ką galima šiais laikais padovanoti už 20 eurų, kai prekių kainos labai išaugusios ir nelabai ką galim įsigyti už tokią pinigų sumą? O dovanos norisi, – ir norisi nustebinti, bei pradžiuginti artimą žmogų šia dovana. Vienas iš […]

Ar išsinuomavus automobilį būtina palikti užstatą?

Ar išsinuomavus automobilį būtina palikti užstatą?

Vis labiau populiarėjanti automobilių nuomos paslauga sulaukia įvairių reakcijų ir nuomonių. Vieni ją vertina skeptiškai, galvodami, kad tai yra pinigų švaistymas, kiti – kas jau išbandę nuomotis automobilį, žino, jog tai vienas patogiausių būdų turėti ir išbandyti pageidaujamos markės ir klasės transporto priemonę su kuria galėsite keliauti ne tik darbo reikalais, bet ir susiplanuoti laisvalaikio […]

Miegamojo baldai, kaip pasirinkti teisingai?

Miegamojo baldai, kaip pasirinkti teisingai?

Nesvarbu, ar anksčiau buvote tam tikroje miegamojo baldų parduotuvėje, ar lankotės pirmą kartą, svarbu įsitikinti, kad pasirinkote baldus, kurie jums patiks daugelį metų. Nuo naujų lovų ar stalų iki akcentinių kėdžių – kiekvienas vartotojas turi žinoti, kaip išsirinkti tinkamus miegamojo baldus pagal savo poreikius. Perskaitykite keletą naudingų patarimų, kurie užtikrins, kad rasite tobulus baldus savo […]