Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

1

Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

Tekantis vanduo iš krano bei tualetas vonios kambaryje nėra kažkoks stebuklas ar privalumas. Tai būtinybe ir kasdienybe. Deja, ne visur jų įrengimas yra paprastas kaip du kart du. Kartais tenka paplūšėti ar net pasukti galvą, kaip turėti šiuos atrodytų 21 amžiuje įprastus dalykus.

Lietuvoje vis dar daug namų ūkių, kurie dėl įvairių priežasčių negali prisijungti prie centrinės miesto nuotekų sistemos. Tai būna, kuomet namas yra nutolę nuo miesto, vienkiemis, naujas formuojamas nuosavų namų kvartalas atokiau nuo praeinančio nuotekų sistemos vamzdyno ir pan. Situacijų būna įvairių. Tačiau kur pasitaikanti dažna problema – ten ir sprendimai. Vienas jų – nuotekų valymo įrenginys namuose. Nors iš pirmo žvilgsnio skamba sudėtingai, realiai tai pats paprasčiausias, saugiausias ir ekologiškiausias būdas tvarkytis su namų ūkyje susidarančiomis nuotekomis.

Pabandykime pasidomėti, nuo ko priklauso nuotekų valymo įrenginių kainos ir ką reikia žinoti apie šiuos įrenginius.

Ne vieta ir laukas taupyti

Kaina visada aktuali, tačiau tai nuotekų valymo įrenginiai įsigyjami ilgam, todėl kokybės sąskaita taupyti nereikėtų. Arba dar blogiau, užsiimti savadarbių įrenginių konstravimu. Tikėtina, jog nuotekų valymo principus visi kažkiek žino, tačiau padaryti įrenginį savomis rankomis, kuris atitiktų aplinkosauginius reikalavimus, greičiausiai nepavyks.

Tokių avantiūrų nereikėtų imtis ne vien dėl reikalavimų ar gresiančių baudų, tačiau ir dėl pačios aplinkos apsaugos ir taršos. Juk neišvalytos nuotekos patenkančios į aplinką teršia dirvožemį bei vandenį – t.y. savo aplinką, kurioje gyvename. Nešvara, užteršta aplinka gali kenkti sveikatai, mus supančiai florai ir faunai.

Tarp Lietuvoje pripažįstamų, sertifikatus ir reikiamus leidimus turinčių ir jau populiarumą spėjusių pelnyti nuotekų valymo įrenginių gamintojų yra Traidenis, August bei Švaistė.

Nuo ko priklauso įrenginio kaina?

Norint įsirengti nuotekų valymo sistemą savo namuose reikia pačio įrenginio ir tuomet jį įrengti. Tad kaina iš principo susideda iš dviejų dalių. Žinoma, įrenginio kainą yra lengviausia „apčiuopti“ dar prieš pradedant planavimą ir nagrinėjimą ko prireiks norint įsirengti valymo sistemą konkrečiai jūsų sklype.

Nuotekų valymo įrenginių kaina priklauso nuo įrenginio galingumo ir talpos, t.y. nuo to, kokiam kiekiui žmonių namų ūkyje yra skirta aptarnauti.

Štai pavyzdžiui, 1-4 asmenų šeimai skirtas valymo įrenginys gali kainuoti nuo 1770 iki 1900 € su montavimu. 2-6 asmenų šeimai skirtas įrenginys su montavimu gali kainuoti apie 2030  €. Daugiau nei 8 asmenų šeimai skirtas nuotekų valymo įrenginys kainuoja per 2750 €.

Įrenginio montavimo išlaidos

Aukščiau nurodytos orientacinės įrenginių kainos yra su montavimu. Tačiau montavimas montavimui nelygus. Priklausomai nuo įvairių niuansų ir sklypo savybių, gali prireikti papildomų išlaidų, norint tinkamai įrengti nuotekų valymo įrenginį.

Galimos papildomos išlaidos:

  • Vandens nutekėjimo vieta. Valymo įrenginiai kokybiškai išvalo nuotekas iki tokio lygio, jog vandenį galima drąsiai išleisti į gruntą. Patogiausia, jei yra vandens telkinys, melioracijos griovys ar pan. Jei to nėra, reikia įrengti infiltracijos šulinį.
  • Gruntas. Tam, kad valymo įrenginių talpa būtų tinkamai „įsodinta“, reikalingas ir tinkamas gruntas. Jei to nėra,  gali tekti nukasti ir atvežti kito grunto. Tai sudaro didelę dalį papildomų išlaidų.
  • Sklypo forma ir įrenginio vieta. Nėra taip paprasta rasti vietą, kur statyti valymo įrenginį sklype. Reikia įvertinti apsaugos zonas (vandens šulinio ar artezinio gręžinio), atstumus iki kaimynų tvoros, įvertinti, jog būtų privažiavimas dumblo išsiurbimui, o taip pat, jog nebūtų tiesiai ant įėjimo ar priešais terasą.

Priklausomai nuo susiklosčiusių aplinkybių ir numatomų papildomų darbų, nuotekų valymo įrenginių kaina gali pakilti keliais šimtais eurų, nuo pačio įrenginio kainos aptartos anksčiau.

Rekomenduojame

Rinktis dušo padėklą ar dušo kabiną?

Rinktis dušo padėklą ar dušo kabiną?

Dažnai namų ir butų savininkams vonios kambario įrengimo etape iškyla klausimas: „Kas yra geriau – dušo padėklas ar dušo kabina? Atrodytų, kad atsakymas paprastas: jei norite viską padaryti greitai, pasirinkite paruoštą dušo kabiną, jei norite kažko nestandartinio – sukurkite dušo zoną pagal savo norus ir poreikius su dušo padėklu. Tiesą sakant, sprendimą kartais priimti būna […]

Stogo langai ir jų svarbūs privalumai

Stogo langai ir jų svarbūs privalumai

Stogo langai gali suteikti daugiau natūralios šviesos ir pagerinti patalpų vėdinimą tose jūsų namo vietose, kuriose viso to reikia labiausiai ir kuriose standartiniai vertikalūs langai būtų nepraktiški, nes negalėtų padėti pasiekti norimo rezultato. Stogo langai, kaip ir sufleruoja jų pavadinimas, yra langai, kurie įmontuojami į namo stogą. Jie gali būti atidaromi arba neatidaromi ir puikiai […]

Kaip teisingai pervežti pianiną?

Kaip teisingai pervežti pianiną?

Pianino pervežimas yra sunkus darbas. Ne vien dėl to, kad tai sunkus daiktas, tačiau ir dėl savo gabaritų bei jautrumo. Prieš judinant šį įstabų muzikos instrumentą verčiau apsvarstykite galimybę pasikviesti profesionalius perkraustytojus, kurie žino kaip elgtis su pianinu. Tai ypač aktualu tuomet, kai pianinas yra kažkelintame aukšte ir netelpa į liftą ar laiptinė, koridorius yra […]

Automobilio nuoma per atostogas

Automobilio nuoma per atostogas

Po įtempto darbo ir gyvenimo būdo atostogos gali būti pats geriausias būdas atpalaiduoti kūną bei mintis. Patogumui ir komfortui užtikrinti atostogų metu, vis daugiau žmonių renkasi automobilio nuomos paslaugą. Štai kokie yra pagrindiniai automobilio nuomos per atostogas pranašumai: Keliaujant automobiliu patogu, jog galima individualiai planuoti ir koreguoti maršrutą, neatsižvelgiant į kitus. Galima lengvai ir patogiai […]

Nekilnojamas turtas Druskininkuose: kaip išsirinkti?

Nekilnojamas turtas Druskininkuose: kaip išsirinkti?

Neretai būstą išsirinkti labai sudėtinga. Stebėtis nereikia. Juk neretai reikia pagalvoti ne tik apie kainas, esančias rinkoje, bet ir kitus dalykus. Juk kiekvienam labai svarbu, jog namai atitiktų keliamus reikalavimus. Visgi reikia pastebėti, jog kai kurių žmonių keliami kriterijai yra labai dideli, todėl nekilnojamo turto agentams sudėtinga pasiūlyti klientams tai, kas jiems patiktų. Nekilnojamas turtas […]

Nuosavas būstas – paskola ar nuoma?

Nuosavas būstas – paskola ar nuoma?

Ilgą laiką nuomininkai gali pabrėžti, kad jie „išmeta pinigus“ su kiekviena mėnesine įmoka. Galų gale, namų savininkai turi sukurti nuosavybės vertę kiekvieną kartą, kai jie moka savo hipoteką. Bet ar tai reiškia, kad vienas variantas yra geresnis už kitą? Tai nėra taip supjaustyta ir išdžiovinta.Nors būsto pirkimas gali turėti finansinės naudos ilguoju laikotarpiu, jis taip […]