Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

1

Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

Tekantis vanduo iš krano bei tualetas vonios kambaryje nėra kažkoks stebuklas ar privalumas. Tai būtinybe ir kasdienybe. Deja, ne visur jų įrengimas yra paprastas kaip du kart du. Kartais tenka paplūšėti ar net pasukti galvą, kaip turėti šiuos atrodytų 21 amžiuje įprastus dalykus.

Lietuvoje vis dar daug namų ūkių, kurie dėl įvairių priežasčių negali prisijungti prie centrinės miesto nuotekų sistemos. Tai būna, kuomet namas yra nutolę nuo miesto, vienkiemis, naujas formuojamas nuosavų namų kvartalas atokiau nuo praeinančio nuotekų sistemos vamzdyno ir pan. Situacijų būna įvairių. Tačiau kur pasitaikanti dažna problema – ten ir sprendimai. Vienas jų – nuotekų valymo įrenginys namuose. Nors iš pirmo žvilgsnio skamba sudėtingai, realiai tai pats paprasčiausias, saugiausias ir ekologiškiausias būdas tvarkytis su namų ūkyje susidarančiomis nuotekomis.

Pabandykime pasidomėti, nuo ko priklauso nuotekų valymo įrenginių kainos ir ką reikia žinoti apie šiuos įrenginius.

Ne vieta ir laukas taupyti

Kaina visada aktuali, tačiau tai nuotekų valymo įrenginiai įsigyjami ilgam, todėl kokybės sąskaita taupyti nereikėtų. Arba dar blogiau, užsiimti savadarbių įrenginių konstravimu. Tikėtina, jog nuotekų valymo principus visi kažkiek žino, tačiau padaryti įrenginį savomis rankomis, kuris atitiktų aplinkosauginius reikalavimus, greičiausiai nepavyks.

Tokių avantiūrų nereikėtų imtis ne vien dėl reikalavimų ar gresiančių baudų, tačiau ir dėl pačios aplinkos apsaugos ir taršos. Juk neišvalytos nuotekos patenkančios į aplinką teršia dirvožemį bei vandenį – t.y. savo aplinką, kurioje gyvename. Nešvara, užteršta aplinka gali kenkti sveikatai, mus supančiai florai ir faunai.

Tarp Lietuvoje pripažįstamų, sertifikatus ir reikiamus leidimus turinčių ir jau populiarumą spėjusių pelnyti nuotekų valymo įrenginių gamintojų yra Traidenis, August bei Švaistė.

Nuo ko priklauso įrenginio kaina?

Norint įsirengti nuotekų valymo sistemą savo namuose reikia pačio įrenginio ir tuomet jį įrengti. Tad kaina iš principo susideda iš dviejų dalių. Žinoma, įrenginio kainą yra lengviausia „apčiuopti“ dar prieš pradedant planavimą ir nagrinėjimą ko prireiks norint įsirengti valymo sistemą konkrečiai jūsų sklype.

Nuotekų valymo įrenginių kaina priklauso nuo įrenginio galingumo ir talpos, t.y. nuo to, kokiam kiekiui žmonių namų ūkyje yra skirta aptarnauti.

Štai pavyzdžiui, 1-4 asmenų šeimai skirtas valymo įrenginys gali kainuoti nuo 1770 iki 1900 € su montavimu. 2-6 asmenų šeimai skirtas įrenginys su montavimu gali kainuoti apie 2030  €. Daugiau nei 8 asmenų šeimai skirtas nuotekų valymo įrenginys kainuoja per 2750 €.

Įrenginio montavimo išlaidos

Aukščiau nurodytos orientacinės įrenginių kainos yra su montavimu. Tačiau montavimas montavimui nelygus. Priklausomai nuo įvairių niuansų ir sklypo savybių, gali prireikti papildomų išlaidų, norint tinkamai įrengti nuotekų valymo įrenginį.

Galimos papildomos išlaidos:

  • Vandens nutekėjimo vieta. Valymo įrenginiai kokybiškai išvalo nuotekas iki tokio lygio, jog vandenį galima drąsiai išleisti į gruntą. Patogiausia, jei yra vandens telkinys, melioracijos griovys ar pan. Jei to nėra, reikia įrengti infiltracijos šulinį.
  • Gruntas. Tam, kad valymo įrenginių talpa būtų tinkamai „įsodinta“, reikalingas ir tinkamas gruntas. Jei to nėra,  gali tekti nukasti ir atvežti kito grunto. Tai sudaro didelę dalį papildomų išlaidų.
  • Sklypo forma ir įrenginio vieta. Nėra taip paprasta rasti vietą, kur statyti valymo įrenginį sklype. Reikia įvertinti apsaugos zonas (vandens šulinio ar artezinio gręžinio), atstumus iki kaimynų tvoros, įvertinti, jog būtų privažiavimas dumblo išsiurbimui, o taip pat, jog nebūtų tiesiai ant įėjimo ar priešais terasą.

Priklausomai nuo susiklosčiusių aplinkybių ir numatomų papildomų darbų, nuotekų valymo įrenginių kaina gali pakilti keliais šimtais eurų, nuo pačio įrenginio kainos aptartos anksčiau.

nuotekų valymo įrenginiai

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Pagerinkite savo interjero dizainą puikiu kavos staliuku

Pagerinkite savo interjero dizainą puikiu kavos staliuku

Kavos staliukai yra nepelnytai primiršti interjero dizaino elementai, kurie jūsų gyvenamajai erdvei suteikia ir funkcionalumo, ir stiliaus. Nesvarbu, ar mėgaujatės rytiniu kavos puodeliu, ar priimate svečius, ar paprasčiausiai po ilgos dienos pakelkite kojas, tinkamas žurnalinis staliukas gali padidinti jūsų namų komfortą ir estetiką. Štai kodėl kavos staliukas yra esminis jūsų interjero baldas ir patarimai, kaip […]


Natūralios odos galanterinių gaminių išskirtinumas

Natūralios odos galanterinių gaminių išskirtinumas

Mados tendencijos keičiasi labai greitai. Kiekvieną sezoną mus bombarduoja vis naujų stilių drabužiai, rankinių spalvos, kulnų aukščiai ir formos, o spintų turinys keičiasi kaip kaleidoskope. Kartais sunku nustatyti, ar ant pakabos kabantis daiktas vis dar madingas, ar jau nebemadingas. Laimei, yra aksesuarų, kurie itin gerai atsispiria sezoninėms naujovėms ir mados užgaidoms – odiniams gaminiams. Taigi, […]


Perskaitytos knygos. Ar kaupti ar parduoti, dovanoti?

Perskaitytos knygos. Ar kaupti ar parduoti, dovanoti?

Jei esate knygų mėgėjas, tikriausiai turite daug perskaitytų knygų, kurios užima vietą jūsų lentynose ar spintelėse. Galbūt jūsų knygų kolekcija yra jums brangi ir atspindi jūsų asmenybę, pomėgius ir vertybes. Arba galbūt jums sunku atsisakyti knygų, nes jūsų prisirišimas prie jų yra stiprus ir emocinis. Bet ar verta kaupti perskaitytas knygas, jei jos nebetarnauja jums […]


Kaip pasirinkti tobulą patalynę nuomojant būstą

Kaip pasirinkti tobulą patalynę nuomojant būstą

Norint susikurti patogią ir patrauklią miego erdvę, labai svarbu pasirinkti tinkamą patalyne. Puiki patalynė ne tik pagerina miego kokybę, bet ir suteikia miegamajam daugiau stiliaus. Be to, tai ypač svarbu, kai užsiimama trumpalaike nuoma, kuomet būtina užtikrinti, kad nuomininkai jūsų nuomojamame būste jaustųsi komfortiškai. Taigi, pateikiame patarimų, kurie padės išsirinkti tobulą patalynę. Bendrinti


Įrankių nuomos privalumai

Įrankių nuomos privalumai

Įrankių nuoma tampa vis populiaresnė paslauga tiek profesionalių statybininkų tarpe, tiek paprastų žmonių, kurie nori atlikti remontą savo namuose ar sode. Šiame straipsnyje apžvelgsime įrankių nuomos privalumus. Taip pat aptarsime efektyvius būdus kaip nuomojantis įrankius sutaupyti pinigus ir sugaišti žymiai mažiau laiko atliekant tam tikrus darbus. Kas yra įrankių nuoma? Įrankių nuoma yra paslauga, kurios […]


Trumpalaikės nuomos privalumai ir trūkumai

Trumpalaikės nuomos privalumai ir trūkumai

Labai sparčiai populiarėjant būsto nuomos platformai „Airbnb“, didelė vartotojų dalis ėmė vis daugiau dėmesio skirti trumpalaikei nuomai, todėl nenuostabu, jog kasmet įsigyjama vis daugiau nekilnojamojo turto objektų, skirtų trumpalaikei nuomai. Tuo tarpu, jei klausiate savęs, kuo skiriasi ilgalaikė ir trumpalaikė būsto nuoma, atsakyti nesunku. Ilgalaikė nuoma paprastai būna 12 mėnesių ir ilgesniam laikotarpiui, o trumpalaikė […]