Trumpalaikės nuomos privalumai ir trūkumai

1

Trumpalaikės nuomos privalumai ir trūkumai

Labai sparčiai populiarėjant būsto nuomos platformai „Airbnb“, didelė vartotojų dalis ėmė vis daugiau dėmesio skirti trumpalaikei nuomai, todėl nenuostabu, jog kasmet įsigyjama vis daugiau nekilnojamojo turto objektų, skirtų trumpalaikei nuomai.

Tuo tarpu, jei klausiate savęs, kuo skiriasi ilgalaikė ir trumpalaikė būsto nuoma, atsakyti nesunku. Ilgalaikė nuoma paprastai būna 12 mėnesių ir ilgesniam laikotarpiui, o trumpalaikė nuoma dažniausiai trunka nuo kelių dienų iki mėnesio. Taigi, tiems, kurie planuoja investuoti į NT tam, kad imtų teikti trumpalaikės nuomos paslaugos ir juos domina trumpalaikės nuomos administravimas, visų pirma vertėtų susipažinti su trumpalaikės nuomos privalumais ir trūkumais.

Trumpalaikė nuoma: ką svarbu žinoti

Trumpalaikė nuoma leidžia nekilnojamojo turto savininkams išnuomoti savo NT atostogų ar verslo tikslais – nuo vienos dienos iki kelių mėnesių laikotarpiui. Paprastai trumpalaikės būsto nuomos grąža yra didesnė, tačiau ji taip pat yra susijusi ir su tam tikra rizika. Be to, nereikėtų pamiršti, kad trumpalaikės nuomos paslaugų teikėjai konkuruoja su viešbučiais, o tai reiškia, kad vartotojai ima kelti ir aukštesnius reikalavimus, jau nekalbant apie reguliarią būsto priežiūrą.

Trumpalaikės nuomos privalumai

  • Didesnis lankstumas. Trumpalaikė nuoma NT savininkams suteikia daugiau lankstumo. Tai reiškia, kad užsiimant trumpalaike nuoma, galima patiems pasirinkti laikotarpius, kuomet būstas yra nuomojamas, nesukeliant sau jokių nepatogumų.
  • Didesnės nuomos pajamos. Dar vienas svarbus trumpalaikės nuomos privalumas – tai didelė laisvė nustatyti nuomos kainą priklausomai nuo rinkoje esančios paklausos, metų laiko, švenčių, renginių ir kt., siekiant gauti kuo didesnes pajamas ir trumpalaikės nuomos.
  • Mažesnė žala turtui. Reguliari nuomojamo būsto priežiūra ir tai, kad trumpalaikės nuomos būstai paprastai nebūna užimti ištisus metus, reiškia, kad būstui yra padaroma mažiau žalos ir jis mažiau bei lėčiau nusidėvi.

Trumpalaikės nuomos trūkumai

  • Nėra garantuotų pajamų. Trumpalaikė nuoma neturi tokio pastovumo, kokį suteikia ilgalaikė būsto nuoma. Nors sezono metu galima kelti kainas ir gauti didesnes pajamas iš būsto nuomos, ne sezono metu rezervacijų gali trūkti. Be to, trumpalaikės būsto nuomos paklausai ir kainoms įtakos gali turėti ir išoriniai veiksniai, pvz., oro sąlygos, socialiniai neramumai, ekonominiai nuosmukiai, stichinės nelaimės ir kt. Dėl tokių priežasčių galima prarasti nemažai planuojamų pajamų.
  • Didesnės išlaidos. Trumpalaikės nuomos atveju NT savininko darbas nesibaigia vien tik nuomos sutarties pasirašymu. Jei trumpalaikės nuomos neadministruojate patys, jums gali tekti samdyti NT paslaugų įmonę, kuri už jus atliks tokius darbus kaip svečių pasitikimas ir pasveikinimas, būsto patikrinimai, mokėjimų tvarkymas, skubi pagalba ir kt. Be to, siekiant lengviau pritraukti nuomininkus, reikės investuoti į būsto vidaus atnaujinimą ir įrengimą, kas gali pareikalauti didesnių išlaidų.

Nepaisant trumpalaikės nuomos trūkumų, paprastai privalumai gerokai juos nusveria, nulemdami tai, kad trumpalaikė nuoma tampa vis populiaresniu pasirinkimu.

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Pagerinkite savo interjero dizainą puikiu kavos staliuku

Pagerinkite savo interjero dizainą puikiu kavos staliuku

Kavos staliukai yra nepelnytai primiršti interjero dizaino elementai, kurie jūsų gyvenamajai erdvei suteikia ir funkcionalumo, ir stiliaus. Nesvarbu, ar mėgaujatės rytiniu kavos puodeliu, ar priimate svečius, ar paprasčiausiai po ilgos dienos pakelkite kojas, tinkamas žurnalinis staliukas gali padidinti jūsų namų komfortą ir estetiką. Štai kodėl kavos staliukas yra esminis jūsų interjero baldas ir patarimai, kaip […]


Natūralios odos galanterinių gaminių išskirtinumas

Natūralios odos galanterinių gaminių išskirtinumas

Mados tendencijos keičiasi labai greitai. Kiekvieną sezoną mus bombarduoja vis naujų stilių drabužiai, rankinių spalvos, kulnų aukščiai ir formos, o spintų turinys keičiasi kaip kaleidoskope. Kartais sunku nustatyti, ar ant pakabos kabantis daiktas vis dar madingas, ar jau nebemadingas. Laimei, yra aksesuarų, kurie itin gerai atsispiria sezoninėms naujovėms ir mados užgaidoms – odiniams gaminiams. Taigi, […]


Perskaitytos knygos. Ar kaupti ar parduoti, dovanoti?

Perskaitytos knygos. Ar kaupti ar parduoti, dovanoti?

Jei esate knygų mėgėjas, tikriausiai turite daug perskaitytų knygų, kurios užima vietą jūsų lentynose ar spintelėse. Galbūt jūsų knygų kolekcija yra jums brangi ir atspindi jūsų asmenybę, pomėgius ir vertybes. Arba galbūt jums sunku atsisakyti knygų, nes jūsų prisirišimas prie jų yra stiprus ir emocinis. Bet ar verta kaupti perskaitytas knygas, jei jos nebetarnauja jums […]


Kaip pasirinkti tobulą patalynę nuomojant būstą

Kaip pasirinkti tobulą patalynę nuomojant būstą

Norint susikurti patogią ir patrauklią miego erdvę, labai svarbu pasirinkti tinkamą patalyne. Puiki patalynė ne tik pagerina miego kokybę, bet ir suteikia miegamajam daugiau stiliaus. Be to, tai ypač svarbu, kai užsiimama trumpalaike nuoma, kuomet būtina užtikrinti, kad nuomininkai jūsų nuomojamame būste jaustųsi komfortiškai. Taigi, pateikiame patarimų, kurie padės išsirinkti tobulą patalynę. Bendrinti


Įrankių nuomos privalumai

Įrankių nuomos privalumai

Įrankių nuoma tampa vis populiaresnė paslauga tiek profesionalių statybininkų tarpe, tiek paprastų žmonių, kurie nori atlikti remontą savo namuose ar sode. Šiame straipsnyje apžvelgsime įrankių nuomos privalumus. Taip pat aptarsime efektyvius būdus kaip nuomojantis įrankius sutaupyti pinigus ir sugaišti žymiai mažiau laiko atliekant tam tikrus darbus. Kas yra įrankių nuoma? Įrankių nuoma yra paslauga, kurios […]


Darbas Kaune siūlo daugybę galimybių

Darbas Kaune siūlo daugybę galimybių

Kaunas, antras pagal dydį Lietuvos miestas, siūlo įvairias darbo galimybes tiek vietiniams, tiek emigrantams. Dėl strateginės miesto padėties, stiprios ekonomikos ir augančio startuolių skaičiaus jis yra patrauklus darbo ieškantiems žmonėms. Šiame straipsnyje aptarsime keletą svarbiausių Kaune siūlomų darbo galimybių. Informacinės technologijos (IT) IT pramonė yra vienas sparčiausiai augančių sektorių Kaune, kuriame įsikūrė daug tarptautinių bendrovių […]