Patarimai nuomojantis pirmąsias komercines patalpas

1

Patarimai nuomojantis pirmąsias komercines patalpas

Jei esate pasirengę išsinuomoti pirmąsias komercines patalpas savo įmonei, pirmiausia reikia daug ką apsvarstyti. Procesas gali būti sudėtingas, o daugybė veiksnių gali turėti įtakos jūsų galutiniam sprendimui. Nuomininkas turi apgalvoti nuomos vietos ir kainos santykį, nuomos sąlygas ir trukmę bei tai, ar biuro patalpos suteikia galimybių plėsti verslą ateityje.

Taigi, jei manote, kad esate pasirengę išsinuomoti savo pirmąjį biurą, pateikiame jums keletą svarbių patarimų, kurių reikėtų laikytis viso nuomos proceso metu.

Supraskite, ko jūsų verslui reikia dabar ir ateityje

Biuro paieškos, kaip ir namo ar buto pirkimas, gali būti ir jaudinančios, ir lemiančios didelį stresą. Tačiau tinkamas pasiruošimas gali sumažinti visą paieškų metu kylantį vargą. Nesileiskite į šį procesą tiksliai nežinodami, ko jūsų verslui reikia ir ką jis gali sau leisti.

Kad procesas būtų sklandus ir sėkmingas, rekomenduojama padaryti pertrauką ir pasiruošti iš anksto. Tai reiškia, kad reikia žinoti, kaip naudosite patalpas, kokių patogumų pageidaujate, ir koks bus jūsų biudžetas. Kiekviena biuro patalpa yra skirtinga, todėl svarbu suprasti savo prioritetus.

Be to, turėtumėte apsvarstyti savo įmonės artimiausią ateitį ir tikslus, kad įsitikintumėte, jog pasirinktos komercinės patalpos gali augti kartu su jūsų įmone. Prieš apžiūrėdami bet kokias patalpas, turėtumėte savęs paklausti, kur matote savo verslą po vienerių, trejų ir penkerių metų.

Neskubėkite

Kai jums reikia naujos darbo vietos augančiai komandai, galite manyti, kad geriausia išsinuomoti pirmąją jūsų poreikius atitinkančią patalpą. Tačiau geriausia neskubėti ir pasistengti prisitaikyti prie aplinkybių, o tai gali reikšti, kad, kol ieškosite tobulos vietos savo įmonei, reikės sudaryti trumpalaikės nuomos sutartis.

Kai jūsų verslas sparčiai auga, ilgametės nuomos sutarties sudarymas gali stabdyti augimą ir galbūt net reikalauti vienu metu įrengti du skirtingus biurus, o tai gali kelti logistinių problemų ir reikšmingai padidinti kaštus.

Prieš pasirašydami nuomos sutartį atidžiai ją perskaitykite

Jei nesate gerai susipažinę su NT sritimi, tikėtina, kad nuomos sutartyje susidursite su keliomis painiomis frazėmis. Deja, bet daug reikalingos informacijos pateikiama ne nuomininkams suprantama kasdiene kalba, o specifiniais terminais, o tai kartais gali lemti ir didesnes išlaidas, kurių jūs nebūsite iš anksto numatę.

Neignoruokite sutartyje matomų jums nepažįstamų terminų ir pasistenkite juos išsiaiškinti, kartu kruopščiai įsigilinant į visas biuro nuomos sutarties sąlygas. Nuomos sutartyse dažnai pasitaiko įvairių dviprasmybių, todėl nesibaiminkite užduoti jums rūpimus klausimus, kad gautumėte tai, ko norite – juk niekas už jus geriau nepasirūpins jūsų verslu.

Keli papildomi svarbūs veiksniai nuomojantis komercines biuro patalpas

  • Pasitarkite su NT ekspertu. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikia prisiminti, yra tai, kad jums prireiks patyrusio profesionalo patarimo. Nesvarbu, kiek daug informacijos jūs būsite atradę, tai nepakeis pokalbio su žmogumi, kuris šiame versle dirba jau daugelį metų. Visada bus įvairių detalių, kurių iki galo nesuprasite. Dėl to galite padaryti didelių klaidų. Tačiau reguliariai konsultuodamiesi su specialistu galite sumažinti šią riziką.
  • Būkite lankstūs. Kitas puikus patarimas – nepamirškite būti lankstūs. Atsižvelgdami į tai, kad neįmanoma 100 proc. tikslumu numatyti rezultato, turite būti lankstūs ir pasiruošę prireikus atlikti korekcijas ir pakeitimus. Jei mintyse turėsite konkretų rezultatą, tikėtina, kad realiame gyvenime jums nepavyks jo pasiekti. Jei nenorėsite būti lankstūs, galite praleisti puikias galimybes vien dėl to, kad jos atrodo reikalaujančios per daug darbo.
  • Sudarykite sąrašą. Galiausiai, apžiūrėdami įvairias patalpas, galite pastebėti, kad jūsų prioritetai ir norai dėl biuro patalpų keičiasi. Sudarykite sąrašą vietų, kurias norite apžiūrėti, ir prieš priimdami galutinį sprendimą atidžiai apžiūrėkite kiekvieną objektą.

Daugiau: www.patalpunuoma.net

Rekomenduojame

Kaljanas kas tai?

Kaljanas kas tai?

Kaljanas tai prietaisas skirtas rūkymui, jis buvo išrastas Indijoje, vėliau stipriai paplitęs Egipte ir Turkijoje. Šis prietaisas primena pypke, skiriasi tik tuo, kad dūmai papildomai pereina per vandenį. Kaljanas nuo senų laikų laikomas prietaisu atsipalaiduoti, ankščiau šie kaljanai buvo gaminami iš kokoso, šiuo metu jie labai patobulėjo. Kaljanai ir jų evolucija Kaljanų kultūra labai populiarėja, […]

Kiek kainuoja komercinės patalpos Vilniuje?

Kiek kainuoja komercinės patalpos Vilniuje?

Kiekvienam verslui vykdyti reikalingos komercinės patalpos Vilniuje ar kita mieste, kuriam vykdoma veikla. Nuo to, kokias patalpas pasirinksite, priklauso ne tik Jūsų veiklos perspektyvos ir darbo našumas, bet ir Jūsų įvaizdis. Todėl tinkamas patalpų pasirinkimas- labai svarbus sprendimas. Dažniausiai prieš ieškant patalpų reikia numatyti tam skirtą biudžetą. Tačiau ar žinote, nuo ko priklauso patalpų kaina? […]

Rinktis dušo padėklą ar dušo kabiną?

Rinktis dušo padėklą ar dušo kabiną?

Dažnai namų ir butų savininkams vonios kambario įrengimo etape iškyla klausimas: „Kas yra geriau – dušo padėklas ar dušo kabina? Atrodytų, kad atsakymas paprastas: jei norite viską padaryti greitai, pasirinkite paruoštą dušo kabiną, jei norite kažko nestandartinio – sukurkite dušo zoną pagal savo norus ir poreikius su dušo padėklu. Tiesą sakant, sprendimą kartais priimti būna […]

Stogo langai ir jų svarbūs privalumai

Stogo langai ir jų svarbūs privalumai

Stogo langai gali suteikti daugiau natūralios šviesos ir pagerinti patalpų vėdinimą tose jūsų namo vietose, kuriose viso to reikia labiausiai ir kuriose standartiniai vertikalūs langai būtų nepraktiški, nes negalėtų padėti pasiekti norimo rezultato. Stogo langai, kaip ir sufleruoja jų pavadinimas, yra langai, kurie įmontuojami į namo stogą. Jie gali būti atidaromi arba neatidaromi ir puikiai […]

Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

Tekantis vanduo iš krano bei tualetas vonios kambaryje nėra kažkoks stebuklas ar privalumas. Tai būtinybe ir kasdienybe. Deja, ne visur jų įrengimas yra paprastas kaip du kart du. Kartais tenka paplūšėti ar net pasukti galvą, kaip turėti šiuos atrodytų 21 amžiuje įprastus dalykus. Lietuvoje vis dar daug namų ūkių, kurie dėl įvairių priežasčių negali prisijungti […]

Kaip teisingai pervežti pianiną?

Kaip teisingai pervežti pianiną?

Pianino pervežimas yra sunkus darbas. Ne vien dėl to, kad tai sunkus daiktas, tačiau ir dėl savo gabaritų bei jautrumo. Prieš judinant šį įstabų muzikos instrumentą verčiau apsvarstykite galimybę pasikviesti profesionalius perkraustytojus, kurie žino kaip elgtis su pianinu. Tai ypač aktualu tuomet, kai pianinas yra kažkelintame aukšte ir netelpa į liftą ar laiptinė, koridorius yra […]