Patarimai nuomojantis pirmąsias komercines patalpas

1

Patarimai nuomojantis pirmąsias komercines patalpas

Jei esate pasirengę išsinuomoti pirmąsias komercines patalpas savo įmonei, pirmiausia reikia daug ką apsvarstyti. Procesas gali būti sudėtingas, o daugybė veiksnių gali turėti įtakos jūsų galutiniam sprendimui. Nuomininkas turi apgalvoti nuomos vietos ir kainos santykį, nuomos sąlygas ir trukmę bei tai, ar biuro patalpos suteikia galimybių plėsti verslą ateityje.

Taigi, jei manote, kad esate pasirengę išsinuomoti savo pirmąjį biurą, pateikiame jums keletą svarbių patarimų, kurių reikėtų laikytis viso nuomos proceso metu.

Supraskite, ko jūsų verslui reikia dabar ir ateityje

Biuro paieškos, kaip ir namo ar buto pirkimas, gali būti ir jaudinančios, ir lemiančios didelį stresą. Tačiau tinkamas pasiruošimas gali sumažinti visą paieškų metu kylantį vargą. Nesileiskite į šį procesą tiksliai nežinodami, ko jūsų verslui reikia ir ką jis gali sau leisti.

Kad procesas būtų sklandus ir sėkmingas, rekomenduojama padaryti pertrauką ir pasiruošti iš anksto. Tai reiškia, kad reikia žinoti, kaip naudosite patalpas, kokių patogumų pageidaujate, ir koks bus jūsų biudžetas. Kiekviena biuro patalpa yra skirtinga, todėl svarbu suprasti savo prioritetus.

Be to, turėtumėte apsvarstyti savo įmonės artimiausią ateitį ir tikslus, kad įsitikintumėte, jog pasirinktos komercinės patalpos gali augti kartu su jūsų įmone. Prieš apžiūrėdami bet kokias patalpas, turėtumėte savęs paklausti, kur matote savo verslą po vienerių, trejų ir penkerių metų.

Neskubėkite

Kai jums reikia naujos darbo vietos augančiai komandai, galite manyti, kad geriausia išsinuomoti pirmąją jūsų poreikius atitinkančią patalpą. Tačiau geriausia neskubėti ir pasistengti prisitaikyti prie aplinkybių, o tai gali reikšti, kad, kol ieškosite tobulos vietos savo įmonei, reikės sudaryti trumpalaikės nuomos sutartis.

Kai jūsų verslas sparčiai auga, ilgametės nuomos sutarties sudarymas gali stabdyti augimą ir galbūt net reikalauti vienu metu įrengti du skirtingus biurus, o tai gali kelti logistinių problemų ir reikšmingai padidinti kaštus.

Prieš pasirašydami nuomos sutartį atidžiai ją perskaitykite

Jei nesate gerai susipažinę su NT sritimi, tikėtina, kad nuomos sutartyje susidursite su keliomis painiomis frazėmis. Deja, bet daug reikalingos informacijos pateikiama ne nuomininkams suprantama kasdiene kalba, o specifiniais terminais, o tai kartais gali lemti ir didesnes išlaidas, kurių jūs nebūsite iš anksto numatę.

Neignoruokite sutartyje matomų jums nepažįstamų terminų ir pasistenkite juos išsiaiškinti, kartu kruopščiai įsigilinant į visas biuro nuomos sutarties sąlygas. Nuomos sutartyse dažnai pasitaiko įvairių dviprasmybių, todėl nesibaiminkite užduoti jums rūpimus klausimus, kad gautumėte tai, ko norite – juk niekas už jus geriau nepasirūpins jūsų verslu.

Keli papildomi svarbūs veiksniai nuomojantis komercines biuro patalpas

  • Pasitarkite su NT ekspertu. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikia prisiminti, yra tai, kad jums prireiks patyrusio profesionalo patarimo. Nesvarbu, kiek daug informacijos jūs būsite atradę, tai nepakeis pokalbio su žmogumi, kuris šiame versle dirba jau daugelį metų. Visada bus įvairių detalių, kurių iki galo nesuprasite. Dėl to galite padaryti didelių klaidų. Tačiau reguliariai konsultuodamiesi su specialistu galite sumažinti šią riziką.
  • Būkite lankstūs. Kitas puikus patarimas – nepamirškite būti lankstūs. Atsižvelgdami į tai, kad neįmanoma 100 proc. tikslumu numatyti rezultato, turite būti lankstūs ir pasiruošę prireikus atlikti korekcijas ir pakeitimus. Jei mintyse turėsite konkretų rezultatą, tikėtina, kad realiame gyvenime jums nepavyks jo pasiekti. Jei nenorėsite būti lankstūs, galite praleisti puikias galimybes vien dėl to, kad jos atrodo reikalaujančios per daug darbo.
  • Sudarykite sąrašą. Galiausiai, apžiūrėdami įvairias patalpas, galite pastebėti, kad jūsų prioritetai ir norai dėl biuro patalpų keičiasi. Sudarykite sąrašą vietų, kurias norite apžiūrėti, ir prieš priimdami galutinį sprendimą atidžiai apžiūrėkite kiekvieną objektą.

Daugiau: www.patalpunuoma.net

Rekomenduojame

Rinktis dušo padėklą ar dušo kabiną?

Rinktis dušo padėklą ar dušo kabiną?

Dažnai namų ir butų savininkams vonios kambario įrengimo etape iškyla klausimas: „Kas yra geriau – dušo padėklas ar dušo kabina? Atrodytų, kad atsakymas paprastas: jei norite viską padaryti greitai, pasirinkite paruoštą dušo kabiną, jei norite kažko nestandartinio – sukurkite dušo zoną pagal savo norus ir poreikius su dušo padėklu. Tiesą sakant, sprendimą kartais priimti būna […]

Stogo langai ir jų svarbūs privalumai

Stogo langai ir jų svarbūs privalumai

Stogo langai gali suteikti daugiau natūralios šviesos ir pagerinti patalpų vėdinimą tose jūsų namo vietose, kuriose viso to reikia labiausiai ir kuriose standartiniai vertikalūs langai būtų nepraktiški, nes negalėtų padėti pasiekti norimo rezultato. Stogo langai, kaip ir sufleruoja jų pavadinimas, yra langai, kurie įmontuojami į namo stogą. Jie gali būti atidaromi arba neatidaromi ir puikiai […]

Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

Tekantis vanduo iš krano bei tualetas vonios kambaryje nėra kažkoks stebuklas ar privalumas. Tai būtinybe ir kasdienybe. Deja, ne visur jų įrengimas yra paprastas kaip du kart du. Kartais tenka paplūšėti ar net pasukti galvą, kaip turėti šiuos atrodytų 21 amžiuje įprastus dalykus. Lietuvoje vis dar daug namų ūkių, kurie dėl įvairių priežasčių negali prisijungti […]

Kaip teisingai pervežti pianiną?

Kaip teisingai pervežti pianiną?

Pianino pervežimas yra sunkus darbas. Ne vien dėl to, kad tai sunkus daiktas, tačiau ir dėl savo gabaritų bei jautrumo. Prieš judinant šį įstabų muzikos instrumentą verčiau apsvarstykite galimybę pasikviesti profesionalius perkraustytojus, kurie žino kaip elgtis su pianinu. Tai ypač aktualu tuomet, kai pianinas yra kažkelintame aukšte ir netelpa į liftą ar laiptinė, koridorius yra […]

Automobilio nuoma per atostogas

Automobilio nuoma per atostogas

Po įtempto darbo ir gyvenimo būdo atostogos gali būti pats geriausias būdas atpalaiduoti kūną bei mintis. Patogumui ir komfortui užtikrinti atostogų metu, vis daugiau žmonių renkasi automobilio nuomos paslaugą. Štai kokie yra pagrindiniai automobilio nuomos per atostogas pranašumai: Keliaujant automobiliu patogu, jog galima individualiai planuoti ir koreguoti maršrutą, neatsižvelgiant į kitus. Galima lengvai ir patogiai […]

Nekilnojamas turtas Druskininkuose: kaip išsirinkti?

Nekilnojamas turtas Druskininkuose: kaip išsirinkti?

Neretai būstą išsirinkti labai sudėtinga. Stebėtis nereikia. Juk neretai reikia pagalvoti ne tik apie kainas, esančias rinkoje, bet ir kitus dalykus. Juk kiekvienam labai svarbu, jog namai atitiktų keliamus reikalavimus. Visgi reikia pastebėti, jog kai kurių žmonių keliami kriterijai yra labai dideli, todėl nekilnojamo turto agentams sudėtinga pasiūlyti klientams tai, kas jiems patiktų. Nekilnojamas turtas […]