Neišmeskite, o atnaujinkite baldus

Neišmeskite, o atnaujinkite baldus

Visi turime savų namų svajonę. Namus, kuriuos įsivaizduojame užsimerkę gerdami kavą ankstų rytą. Idealiame pasaulyje mes visi būtume išdidūs ikoniškų krėslų savininkai. Mums taip pat priklausytų plačios sofos, ant kurių tilptų visi įsivaizduojami draugai. O kur dar dizainerių kurti vienetiniai valgomieji stalai.  Mūsų namai būtų jaukūs ir stilingi, su šiek tiek užuominų apie tradicijas, kurios būtų įamžintos interjero detalėse.

Kaip ir tobulas gatvės stiliaus drabužis, mūsų erdvėje be vargo būtų subalansuota nesenstanti klasika, išskirtiniai interjero atributai ir prašmatnūs daiktai. Tačiau iš tikrųjų mūsų ribotas biudžetas reiškia, kad kartais tenka susitaikyti su keliais paprastesniai ir masinės gamybos kūriniais, pavyzdžiui, komoda tiesiai iš močiutės palėpės, sofa, kuri anksčiau priklausė tėvų rūsiui, arba kėdė kurią radote bagažinių turguje.

Blogiausiu atveju šie baldai tampa rakštimi geroje vietoje – „pešasi“ su visa kita, kas mums priklauso, ir sugadina visą interjerą. Tačiau tai nėra pasiteisinimas paskelbti pralaimėjimą – tik keliais sumaniais sprendimais galima pakeisti šiuos baldus taip, jog jie gali tapti netgi mylimiausiais. Baldų restauravimas yra tai, ką daugelis žmonių yra primiršę arba išgirdę šią frazę galvoja, jog restauravimas taikomas tik brangiems antikvariniams baldais. Ne – tai skirta mūsų visų namams.

Atnaujinkite nudėvėtus baldus

Vieni baldai dėvisi greičiau nei kiti, netgi kalbant apie medinius baldus, tokius kaip sekcijos, spintos, stalai ar kėdės. Nudaužyti šonai, nusitrynę kampai, nuo saulės išblukusios spalvos ir kitos bėdos verčia gėdytis baldo ir sukti nuo jo akis. Tačiau tai tik estetika. Jei pats baldas toks tvirtas, jog prireiktų gero kirvio jį „išversti iš kojų“, tuomet nebūtina jo išmesti – laikas atnaujinti. Truputis šlifavimo popieriaus, truputis grunto, dažų ar lako bei šiek tiek laiko ir baldas gali atrodyti kaip naujas.

Jei baldas medinis ir jo atspalvis jums patinka, užteks užtaisyti pažeidimus ir perlakuoti, galbūt pakeisti rankenėles ar kitus dekoro elementus. Jei spalva niekaip nedera prie interjero, galima baldą nudažyti ir suteikti jam norimą spalvą.

Jei nesijaučiate užtikrinti ir bijote sugadinti antikvarinę močiutės komodą, galite nesukti galvos ir patikėti ją profesionalams, kurie restauruos baldą, sutvarkys, atnaujins ir pritaikys tapti namų puošmena.

Pervilkite seną sofą

Žmonės dažnai nuvertina sofas ir fotelius. Tačiau šie baldai nėra vien tik audinys, kuriuo apvilkta sofa. Tai ir karkasas, ir stilius, ir forma. Jei sofos forma patiktų, užtenka tik pervilkti sofos audinį. Norint suteikti naują išvaizdą dar galima pakeisti kojeles – taip galima ir paaukštinti ar pažeminti baldą bei, žinoma, suteikti naują vaizdą su naujomis baldų kojelėmis.

Pervelkant sofos audinį sutvarkomas ir užpildas. Tad jei sofa išsėdėta, susmukęs atlošas ir nebėra patogi, ją galima nesunkiai sutvarkyti pakeitus ar papildžius užpildą.

Sofos audinių mados keičiasi lygiai taip pat kaip ir drabužių ar interjero. Tačiau pats karkasas dažnai yra klasikinis ir pakeitus audinį sofa atrodo kaip nauja ir šiuolaikinė. Jei jūsų sofa buvo gelsva, dekoruota gėlių piešiniais, o dabar pakeisite audinį į smaragdinį, pilką ar melsvą – turėsite šiuolaikiškai atrodančią sofą.

Suderinkite spalvas

Iš skirtingų kampų surankioti baldai negali sudaryti vientiso komplekto. Tačiau tai tik viena nuomonė. Norint, suderinti įmanoma. Paslaptis ta, kad turite turėti tai, kas padėtų susieti visus interjero elementus, pavyzdžiui, vientisą spalvų paletę. Tekstilė, pavyzdžiui, pagalvės, užmetami apklotai ir kilimėliai yra paprastas būdas viską sujungti. Skirtingus stilius galima lengvai sujungti visame kambaryje, jei jie turi gerą spalvų derinį, kuris nėra per daug krentantis į akis. Pasirinkimas turi būti subtilus.

Rekomenduojame

Pelėsio namuose problemas – su ja susiduria praktiškai visi

Pelėsio namuose problemas – su ja susiduria praktiškai visi

Nesvarbu, ar tai lipnios juodos dėmės ant jūsų dušo užuolaidos, ar blankios baltos dėmės ant rūsio grindų, ar aptaki oranžinė plėvelė, kuri susidaro ant jūsų virtuvės kanalizacijos, buitinis pelėsis yra daugiau nei negražus. Kai kuriais atvejais namuose pelėsis gali jus susargdinti, ypač jei turite alergiją ar astmą. Nesvarbu, ar esate alergiškas pelėsiams, ar ne, pelėsis […]

Kaip saugiai atsikratyti širšių?

Kaip saugiai atsikratyti širšių?

Daugelis žmonių yra atsargūs dėl bičių, tačiau širšės yra tas vabzdys, kurio apskritai nesinori matyti aplink savo namus. Dėl savo didžiulio dydžio ir sugebėjimo ne kartą įgelti, šie skraidantys vabzdžiai gali rimtai sugadinti jūsų dieną. Pasaulyje yra apie 20 rūšių širšių ir jos sutinkamos visuose žemynuose. Bet nesvarbu, kokia rūšis zuja aplink jūsų kiemą ar […]

Sieninė pakeliama lova spinta, kaip ją išsirinkti?

Sieninė pakeliama lova spinta, kaip ją išsirinkti?

Vienas geriausių sprendimų, gyvenantiems mažose erdvėse ir norintiems, turėti patogią lovą – sieninė pakeliama lova spinta. Ją įsirengti nėra sudėtinga, užtenka tik įsivertinti tris pagrindinius parametrus: sienos plotą, prie kurios ir bus montuojamas šis baldas, gylį, ir aukštį. Priklausomai koks yra jūsų gyvenamosios erdvės lubų aukštis, tokio aukščio lovą galite ir išsirinkti. Jums panorėjus, galite […]

Ką reikia žinoti apie tvoros statybas?

Ką reikia žinoti apie tvoros statybas?

Pastatyti tvorą – tai toli gražu ne pastatyti namą, todėl šį darbą gali atlikti bent kiek nagingesnis vyras. O gal net ir moteris su vyro pagalba. Žinoma, kiekvienas atvejis priklauso nuo to, kokia tai tvora, svarbiausia prieš statant žinoti keletą statybos reglamento taisyklių. Tvora iki tam tikro aukščio ir tam tikro „aklinumo“, jeigu statoma pačiame […]