Kodėl neverta užsiimti spynos keitimu patiems?

1

Kodėl neverta užsiimti spynos keitimu patiems?

Lietuviai – darbščių žmonių tauta. Ir „pasidaryk pats“ projektų mėgėjai. Tad ir atėjus laikui keisti spyną, dažnai griebiamasi po ranka esančių įrankių ir bandoma tai daryti patiems. Tačiau specialistai to nerekomenduoja. Yra tam tikrų niuansų, apie kuriuos kiekvienas negali žinoti ir dėl to, spynų keitimas galiausiai vis tiek turi užbaigtas spynų meistrų.

5 priežastys, kodėl spynos keitimą geriau patikėti meistrams

Pirma, meistrai žino visus spynos keitimo niuansus ir užtrunka tik apie 30 minučių visam procesui. Tuo tarpu žmogus tai darantis pirmą kartą, pirmiau turės išsiaiškinti „iš kur kojos dygo“, o tik tada kažko imtis – užtrukti galima ir visą dieną.

Antra, meistrai parenka naują spyną atitinkančią senojo modelį. Taip keitimas daug paprastesnis. Jei kartais senosios spynos modelio jau nebėra prekyboje ar tai nėra plačiai naudojamas standartas, meistrai visada ras išeitį, panaudos specialius papildomus techninius sprendimus kokybiškam spynos sumontavimui.

Trečia, meistrai žino ką daro, naudoja specialius įrankius priklausomai nuo reikalingo techninio sprendimo, tad keičiant spyną nėra rizikos, jog bus pažeistos durys.

Ketvirta, raktininkai žino visų spynų niuansus ir gali patarti, pasiūlyti geresnį, saugesnį variantą namų spynoms. Tai ypač aktualu, jei spynos senai nekeistos ir dabartiniais standartais nelaikomos saugios.

Penkta, spynų meistrai žino ir domisi naujausiomis technologijomis. Tad kai norite išmanaus spynų sprendimo, pavyzdžiui, „Smart Lock“, beraktės sistemos ar kažko panašaus, tai yra specialistai, į kuriuos pirmiausia galite kreiptis konsultacijai.

Taisyti ar keisti?

Dažnai pažiūrėjus į brangesnių užraktų kainas, kyla klausimas ar sugedusios spynos negalima būtų pataisyti, o ne keisti?

Teoriškai viskas įmanoma. Tačiau praktiškai tai neapsimoka. Nebent kažkas iš namiškių yra spynų meistras. Norint sutaisyti spyną reikia ją išimti, išrinkti, rasti gedimą, gauti detalę pakeitimui, spyną vėl surinkti ir sumontuoti. Pirmiausia, tai užtrunka, antra, ne visuomet galima lengvai sutaisyti spyną dėl kokios detalės nusidėvėjimo ar sulūžusio mechanizmo. Todėl tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog taisydami spyną galite sutaupyti. Iš tikro daug optimaliau yra tiesiog pakeisti spyną į naują.

Be to, reikia atsižvelgti ir kodėl sugedo spyna, kodėl reikalingas taisymas ar keitimas. Štai pavyzdžiui, jei raktas lūžo būna spynoje, paprastai tai pažeidžia mechanizmą ir cilindrą. Dažnai net neapsimoka bandyti ištraukti lūžusios rakto dalies iš spynos, o geriau iš karto pakeisti spyną į naują.

Kada aktualus spynos keitimas?

Keisti spyną reikia ne tik tokiais atvejai, kuomet ji sugenda, nulūžta raktas, nebeatsirakina durys. Yra keletas gyvenimiškų situacijų, kurios įvardijamos kaip ženklas, jog dabar laikas keisti spyną.

 • Atsikraustėte į namus namus,
 • Namuose atlikote kapitalinį remontą, kurio metu raktus davėte darbuotojams,
 • Nuomojamame būste pasiekitė nuomininkai,
 • Pametėte ar jums pavogė raktus,
 • Išsiskyrėte su partneriu,
 • Į namus bandyta įsilaužti.

Kokias spynas gali keisti meistrai?

Nors kalbant apie spynų keitimą, mintyse turime mums įprastas, tradicines spynas, tačiau meistrai keičia pačias įvairiausias spynas, įvairiose duryse.

Patyrę meistrai imasi šių darbų:

 • Šarvuotų durų spynų keitimas,
 • Plastikinių durų spynų(vidinių bei lauko) keitimas,
 • Garažų spynų keitimas,
 • Europietiško tipo spynų bei cilindrų, širdelių keitimas,
 • Seifų kodinių, elektroninių spynų keitimas,
 • Išmaniųjų elektromechaninių užraktų “Smart Lock” keitimas,
 • Terasų durų spynų keitimas,
 • Berakčių sistemų keitimas,
 • Automobilio durų spynų keitimas.

Jei gali pakeisti, gali ir atrakinti. Taigi dar viena paslauga darbų portfelyje – visų paminėtų spynų avarinis atrakinimas.

Rekomenduojame

Pelėsio namuose problemas – su ja susiduria praktiškai visi

Pelėsio namuose problemas – su ja susiduria praktiškai visi

Nesvarbu, ar tai lipnios juodos dėmės ant jūsų dušo užuolaidos, ar blankios baltos dėmės ant rūsio grindų, ar aptaki oranžinė plėvelė, kuri susidaro ant jūsų virtuvės kanalizacijos, buitinis pelėsis yra daugiau nei negražus. Kai kuriais atvejais namuose pelėsis gali jus susargdinti, ypač jei turite alergiją ar astmą. Nesvarbu, ar esate alergiškas pelėsiams, ar ne, pelėsis […]

Kaip saugiai atsikratyti širšių?

Kaip saugiai atsikratyti širšių?

Daugelis žmonių yra atsargūs dėl bičių, tačiau širšės yra tas vabzdys, kurio apskritai nesinori matyti aplink savo namus. Dėl savo didžiulio dydžio ir sugebėjimo ne kartą įgelti, šie skraidantys vabzdžiai gali rimtai sugadinti jūsų dieną. Pasaulyje yra apie 20 rūšių širšių ir jos sutinkamos visuose žemynuose. Bet nesvarbu, kokia rūšis zuja aplink jūsų kiemą ar […]

Sieninė pakeliama lova spinta, kaip ją išsirinkti?

Sieninė pakeliama lova spinta, kaip ją išsirinkti?

Vienas geriausių sprendimų, gyvenantiems mažose erdvėse ir norintiems, turėti patogią lovą – sieninė pakeliama lova spinta. Ją įsirengti nėra sudėtinga, užtenka tik įsivertinti tris pagrindinius parametrus: sienos plotą, prie kurios ir bus montuojamas šis baldas, gylį, ir aukštį. Priklausomai koks yra jūsų gyvenamosios erdvės lubų aukštis, tokio aukščio lovą galite ir išsirinkti. Jums panorėjus, galite […]

Ką reikia žinoti apie tvoros statybas?

Ką reikia žinoti apie tvoros statybas?

Pastatyti tvorą – tai toli gražu ne pastatyti namą, todėl šį darbą gali atlikti bent kiek nagingesnis vyras. O gal net ir moteris su vyro pagalba. Žinoma, kiekvienas atvejis priklauso nuo to, kokia tai tvora, svarbiausia prieš statant žinoti keletą statybos reglamento taisyklių. Tvora iki tam tikro aukščio ir tam tikro „aklinumo“, jeigu statoma pačiame […]