Kaip teisingai pervežti pianiną?

1

Kaip teisingai pervežti pianiną?

Pianino pervežimas yra sunkus darbas. Ne vien dėl to, kad tai sunkus daiktas, tačiau ir dėl savo gabaritų bei jautrumo. Prieš judinant šį įstabų muzikos instrumentą verčiau apsvarstykite galimybę pasikviesti profesionalius perkraustytojus, kurie žino kaip elgtis su pianinu. Tai ypač aktualu tuomet, kai pianinas yra kažkelintame aukšte ir netelpa į liftą ar laiptinė, koridorius yra vos vos platesnis už patį pianiną.

Nepamirškite, jog pianinas yra jautrus muzikos instrumentas. Tai kas gali pasirodyti tik kaip 88 klavišai, gali būti sudaryta iš 1000 judančių dalių. Ir pažeidus bent vieną dalį, pianino derinimas užtruks.

Visgi, jei kol kas svarstote, jog tai įveikiama užduotis patiems, dalinamės keliais praktiškais patarimais.

Prašykite pagalbos

Pianinas yra sunkus. Priklausomai nuo modelio, jis gali sverti nuo 150 iki 400 kg. Vienam ar dviese tokio monstro nepakelti. Todėl pasikviesti pagalbą yra būtina. Vidutinio dydžio pianinui pakelti ir nunešti iki transporto priemonės prireiks 4 žmonių. Jei pianinas iš didesnių, tuomet reikės 6 ar net 8 žmonių.

Atlaisvinkite kelią

Pianinas sunkus ir tikrai užteks iššūkių vien jį nunešti iki transporto priemonės. Todėl prieš imantis bet kokių veiksmų, atlaisvinkite kelią – pašalinkite baldus iš prieškambario, patraukite mašiną nuo įvažiavimo, plačiai atverkite duris ar esant reikalui jas išimkite visai.

Pereikite visą maršrutą ir atidžiai pamatuokite visas ertmes bei įsitikinkite, jog praeisite.

Paieškokite pagalbinių priemonių

Rankomis pakelti ir išlaviruoti siaurose erdvėse pianiną iš ties neįmanoma. Reikės papildomų priemonių. Vienas iš itin efektyvių tokiose situacijose yra specialūs perkraustymui skirti diržai. Jie leidžia pakelti objektą nuo žemės ir nešti patogiai laikant už diržų.

Diržai patogu nešti laiptais ar koridoriais. Tačiau jei erdvės plačios ir lygios, galite pasinaudoti ir transporto vežimėliais. Tereiks užkelti pianiną ant ratukų ir nustumti iki transporto priemonės.

Pakrovus pianiną į transporto priemonę, būtinai pritvirtinkite diržais, jog būtų kuo mažesnis judėjimas ir ant posūkio ar važiuojant įkalne pianinas nejudėtų.

Dar viena svarbi pagalbinė priemonė pianino pervežimo metu – pakavimo priemonės. Suvyniokite pianiną į pakavimo plėvelę, o kampus uždenkite kartonu ar storu sluoksniu popieriaus (pvz., reklaminiu leidiniu). Taip supakuotas pianinas bus apsaugotas nuo atsitiktiniu atsimušimų į sieną ar pavojingus kampus.

Transportuokite pianiną stačią

Kad ir ką darytumėte su pianinu, jį neškite ir vežkite stačią. Guldydami ant šono galite pažeisti vidinį mechanizmą. Prieš vežant būtinai pamatuokite visus tarpus, koridorius, duris, laiptinę ir pan, kad būtumėte tikri, jog pianinas visur telpa. Jei ne – ieškokite alternatyvių sprendimų.

Nešant, keliant pianiną taip pat neimkite už ko kojų – jos nėra tokios tvirtos, kad patogiai suimtumėte ir už jų laikant pakeltumėte.

Jei transporto priemonės grindys neatrodo lygios, padėkite dvi medines lentas po pianino kojomis. Tai leis stabiliau pastatyti pianiną, jis remsis visomis kojomis ir nė vienai pianino pusei nebus papildomo spaudimo.

Parinkite gerą vietą naujuose namuose

Pasibaigus pervežimo vargams lieka malonumai – išrinkti vietą, kur stovės pianinas. Paprastai rekomenduojama statyti palei sieną, geriausią vidinę, o ne lauko sieną, taip išvengiant šalčio, karščio bei drėgmės. Galiausiai, pasikvieskite meistrą, jog suderintų pianiną ir vėl būtų galima mėgautis maloniu jo skambesiu.

Rekomenduojame

Kokius statybinius įrankius galima išsinomuoti?

Kokius statybinius įrankius galima išsinomuoti?

Nėra dviejų vienodų gyvenamųjų projektų. Sklypo dydžiai, reljefas ir laiko juostos yra tik keli kintamųjų pavyzdžiai kiekviename projekte. Projektavimo ir statybos poreikiai taip pat kinta beveik kasdien. Nežiūrint į šiuos pokyčius, statybos brigados turi tęsti projektus. Tačiau jie tai gali padaryti tik turėdami tinkamą įrangą. Gyvenamųjų namų statybos pramonėje įrangos nuoma padidina svetainės produktyvumą. Tinkama […]

<strong>Poilsis sanatorijoje, ką reikia žinoti?</strong>

Poilsis sanatorijoje, ką reikia žinoti?

Vasara yra puikus metas pailsėti ir atitrūkti nuo darbų, problemų bei kasdieninės rutinos. Tačiau norint kokybiškai pailsėti ir gerai praleisti laiką, nebūtina vykti į užsienį. Lietuvoje galite atrasti puikių vietų, kuriose galėsite atsigauti po įtempto darbo grafiko ar taip nusibodusios rutinos ir pabūti gamtos apsuptyje. Kaip nuspręsite praleisti savo atostogas, priklauso nuo jūsų poreikių ir […]

<strong>Kas užtikrina automobilio priekinio stiklo atsparumą?</strong>

Kas užtikrina automobilio priekinio stiklo atsparumą?

Tikriausiai žinote, jog jūsų automobilio priekinis stiklas yra svarbi automobilio dalis. Priekinis automobilio stiklas padeda aiškiai ir be jokių trikdžių matyti važiuojamąją kelio dalį, apsaugo nuo sužalojimų susidūrimo metu, įvairių šiukšlių pasitaikančių kelyje, vėjo bei lietaus ar nuo vagių. Todėl turėti kokybišką bei atsparų automobilio stiklą yra svarbu. Automobilio stiklas yra dviejų tipų: grūdintas ir […]

Kas gali gauti ES paramą verslui?

Kas gali gauti ES paramą verslui?

ES parama verslui yra puikus būdas gautą finansavimą paskirti savo verslo procesų tobulinimui, efektyvumui ir tokiu būdu didinti verslo pranašumą bei konkurencingumą. Nors projekto rengimas ES paramos gavimui nėra toks jau paprastas procesas, reikalaujantis nemažai laiko domėtis nustatytais reikalavimais bei kriterijais, kuriuos turi atitikti projektas, tačiau investuoti savo laiką į šią galimybę tikrai verta. Vis […]

Plaukų serumas: kaip naudoti?

Plaukų serumas: kaip naudoti?

Tam, kad kosmetikos ar kūno priežiūros priemonės veiktų efektyviai, būtina teisingai jas naudoti. Tad šįkart apie plaukų serumą – kada tepti, kaip ir kodėl? 1. Plaukų negalima tepti ant plaukų šaknų, tik ant galiukų ir per visą plauko ilgį. Taip jis veiks geriausiai. 2. Serumas turėtų būti tepamas ant švarių, dar drėgnų plaukų, šiek tiek […]

Nekilnojamo turto nuomos kainos ne visiems yra aukštos

Nekilnojamo turto nuomos kainos ne visiems yra aukštos

Išsinuomoti būstą Lietuvoje vieniems sekasi kur kas geriau nei kitiems. Tačiau, nekilnojamo turto brokerių teigimu, nesėkmingi paieškos rezultatai dažnai nulemiami neadekvačių nuomininkų poreikių. Tai reiškia, kad šiais laikais dažnas lietuvis nori nepriekaištingos būklės būsto už itin mažą kainą. Dėl šios priežasties daugelis tuos poreikius tiesiog yra priversti mažinti. To nesutikę padaryti dažnai ir lieka nieko […]