Kaip teisingai pervežti pianiną?

1

Kaip teisingai pervežti pianiną?

Pianino pervežimas yra sunkus darbas. Ne vien dėl to, kad tai sunkus daiktas, tačiau ir dėl savo gabaritų bei jautrumo. Prieš judinant šį įstabų muzikos instrumentą verčiau apsvarstykite galimybę pasikviesti profesionalius perkraustytojus, kurie žino kaip elgtis su pianinu. Tai ypač aktualu tuomet, kai pianinas yra kažkelintame aukšte ir netelpa į liftą ar laiptinė, koridorius yra vos vos platesnis už patį pianiną.

Nepamirškite, jog pianinas yra jautrus muzikos instrumentas. Tai kas gali pasirodyti tik kaip 88 klavišai, gali būti sudaryta iš 1000 judančių dalių. Ir pažeidus bent vieną dalį, pianino derinimas užtruks.

Visgi, jei kol kas svarstote, jog tai įveikiama užduotis patiems, dalinamės keliais praktiškais patarimais.

Prašykite pagalbos

Pianinas yra sunkus. Priklausomai nuo modelio, jis gali sverti nuo 150 iki 400 kg. Vienam ar dviese tokio monstro nepakelti. Todėl pasikviesti pagalbą yra būtina. Vidutinio dydžio pianinui pakelti ir nunešti iki transporto priemonės prireiks 4 žmonių. Jei pianinas iš didesnių, tuomet reikės 6 ar net 8 žmonių.

Atlaisvinkite kelią

Pianinas sunkus ir tikrai užteks iššūkių vien jį nunešti iki transporto priemonės. Todėl prieš imantis bet kokių veiksmų, atlaisvinkite kelią – pašalinkite baldus iš prieškambario, patraukite mašiną nuo įvažiavimo, plačiai atverkite duris ar esant reikalui jas išimkite visai.

Pereikite visą maršrutą ir atidžiai pamatuokite visas ertmes bei įsitikinkite, jog praeisite.

Paieškokite pagalbinių priemonių

Rankomis pakelti ir išlaviruoti siaurose erdvėse pianiną iš ties neįmanoma. Reikės papildomų priemonių. Vienas iš itin efektyvių tokiose situacijose yra specialūs perkraustymui skirti diržai. Jie leidžia pakelti objektą nuo žemės ir nešti patogiai laikant už diržų.

Diržai patogu nešti laiptais ar koridoriais. Tačiau jei erdvės plačios ir lygios, galite pasinaudoti ir transporto vežimėliais. Tereiks užkelti pianiną ant ratukų ir nustumti iki transporto priemonės.

Pakrovus pianiną į transporto priemonę, būtinai pritvirtinkite diržais, jog būtų kuo mažesnis judėjimas ir ant posūkio ar važiuojant įkalne pianinas nejudėtų.

Dar viena svarbi pagalbinė priemonė pianino pervežimo metu – pakavimo priemonės. Suvyniokite pianiną į pakavimo plėvelę, o kampus uždenkite kartonu ar storu sluoksniu popieriaus (pvz., reklaminiu leidiniu). Taip supakuotas pianinas bus apsaugotas nuo atsitiktiniu atsimušimų į sieną ar pavojingus kampus.

Transportuokite pianiną stačią

Kad ir ką darytumėte su pianinu, jį neškite ir vežkite stačią. Guldydami ant šono galite pažeisti vidinį mechanizmą. Prieš vežant būtinai pamatuokite visus tarpus, koridorius, duris, laiptinę ir pan, kad būtumėte tikri, jog pianinas visur telpa. Jei ne – ieškokite alternatyvių sprendimų.

Nešant, keliant pianiną taip pat neimkite už ko kojų – jos nėra tokios tvirtos, kad patogiai suimtumėte ir už jų laikant pakeltumėte.

Jei transporto priemonės grindys neatrodo lygios, padėkite dvi medines lentas po pianino kojomis. Tai leis stabiliau pastatyti pianiną, jis remsis visomis kojomis ir nė vienai pianino pusei nebus papildomo spaudimo.

Parinkite gerą vietą naujuose namuose

Pasibaigus pervežimo vargams lieka malonumai – išrinkti vietą, kur stovės pianinas. Paprastai rekomenduojama statyti palei sieną, geriausią vidinę, o ne lauko sieną, taip išvengiant šalčio, karščio bei drėgmės. Galiausiai, pasikvieskite meistrą, jog suderintų pianiną ir vėl būtų galima mėgautis maloniu jo skambesiu.

Rekomenduojame

Rinktis dušo padėklą ar dušo kabiną?

Rinktis dušo padėklą ar dušo kabiną?

Dažnai namų ir butų savininkams vonios kambario įrengimo etape iškyla klausimas: „Kas yra geriau – dušo padėklas ar dušo kabina? Atrodytų, kad atsakymas paprastas: jei norite viską padaryti greitai, pasirinkite paruoštą dušo kabiną, jei norite kažko nestandartinio – sukurkite dušo zoną pagal savo norus ir poreikius su dušo padėklu. Tiesą sakant, sprendimą kartais priimti būna […]

Stogo langai ir jų svarbūs privalumai

Stogo langai ir jų svarbūs privalumai

Stogo langai gali suteikti daugiau natūralios šviesos ir pagerinti patalpų vėdinimą tose jūsų namo vietose, kuriose viso to reikia labiausiai ir kuriose standartiniai vertikalūs langai būtų nepraktiški, nes negalėtų padėti pasiekti norimo rezultato. Stogo langai, kaip ir sufleruoja jų pavadinimas, yra langai, kurie įmontuojami į namo stogą. Jie gali būti atidaromi arba neatidaromi ir puikiai […]

Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

Tekantis vanduo iš krano bei tualetas vonios kambaryje nėra kažkoks stebuklas ar privalumas. Tai būtinybe ir kasdienybe. Deja, ne visur jų įrengimas yra paprastas kaip du kart du. Kartais tenka paplūšėti ar net pasukti galvą, kaip turėti šiuos atrodytų 21 amžiuje įprastus dalykus. Lietuvoje vis dar daug namų ūkių, kurie dėl įvairių priežasčių negali prisijungti […]

Automobilio nuoma per atostogas

Automobilio nuoma per atostogas

Po įtempto darbo ir gyvenimo būdo atostogos gali būti pats geriausias būdas atpalaiduoti kūną bei mintis. Patogumui ir komfortui užtikrinti atostogų metu, vis daugiau žmonių renkasi automobilio nuomos paslaugą. Štai kokie yra pagrindiniai automobilio nuomos per atostogas pranašumai: Keliaujant automobiliu patogu, jog galima individualiai planuoti ir koreguoti maršrutą, neatsižvelgiant į kitus. Galima lengvai ir patogiai […]

Nekilnojamas turtas Druskininkuose: kaip išsirinkti?

Nekilnojamas turtas Druskininkuose: kaip išsirinkti?

Neretai būstą išsirinkti labai sudėtinga. Stebėtis nereikia. Juk neretai reikia pagalvoti ne tik apie kainas, esančias rinkoje, bet ir kitus dalykus. Juk kiekvienam labai svarbu, jog namai atitiktų keliamus reikalavimus. Visgi reikia pastebėti, jog kai kurių žmonių keliami kriterijai yra labai dideli, todėl nekilnojamo turto agentams sudėtinga pasiūlyti klientams tai, kas jiems patiktų. Nekilnojamas turtas […]

Nuosavas būstas – paskola ar nuoma?

Nuosavas būstas – paskola ar nuoma?

Ilgą laiką nuomininkai gali pabrėžti, kad jie „išmeta pinigus“ su kiekviena mėnesine įmoka. Galų gale, namų savininkai turi sukurti nuosavybės vertę kiekvieną kartą, kai jie moka savo hipoteką. Bet ar tai reiškia, kad vienas variantas yra geresnis už kitą? Tai nėra taip supjaustyta ir išdžiovinta.Nors būsto pirkimas gali turėti finansinės naudos ilguoju laikotarpiu, jis taip […]