Kaip saugiai atsikratyti širšių?

1

Kaip saugiai atsikratyti širšių?

Daugelis žmonių yra atsargūs dėl bičių, tačiau širšės yra tas vabzdys, kurio apskritai nesinori matyti aplink savo namus. Dėl savo didžiulio dydžio ir sugebėjimo ne kartą įgelti, šie skraidantys vabzdžiai gali rimtai sugadinti jūsų dieną.

Pasaulyje yra apie 20 rūšių širšių ir jos sutinkamos visuose žemynuose. Bet nesvarbu, kokia rūšis zuja aplink jūsų kiemą ar namą, jūs tikrai nenorite, kad šalia namų būtų širšių lizdas. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės išspręsti klausimą kaip atrodo saugus širšių naikinimas ir kaip greitai atsikratyti širšių kaimynystės.

Kur ieškoti širšių lizdo?

Greičiausiai jo ieškoti nereikės. Išduos nuolat pirmyn atgal skraidančios širšės. Kur sukamas lizdas priklauso nuo širšių rūšies, tačiau dažniausiai galima rasti krūmynuose, medžiuose, palėpėse, tarp sienų. Žodžiu, beveik bet kur. Širšių lizdas paprastai būna „gaublio formos“, ir jis pradedamas statyti nuo teniso kamuoliuko dydžio. Paprastai lizdai didėja visą pavasarį ir vasarą.

Ar širšių įgėlimas skausmingas ir kaip jos kenkia namams?

Širšės paprastai seka paskui žmones tik tada, jei jaučia, kad jų kolonijai kyla grėsmė. Širšės gelia kai žmogus prieina pernelyg arti lizdo. Širšių įgėlimas nėra malonus. Nors jų įgėlimai paprastai nepadaro ilgalaikės žalos, skausmas dėl įgėlimų yra pakankamai stiprus. Tuo tarpu širšei įgėlus alergiškam žmogui gali būti sukeltos sunkios ar net gyvybei pavojingos alerginės reakcijos.

Pagrindinė priežastis, kodėl širšių įgėlimas yra žalingas, palyginti su kitais geliančiais vabzdžiais, yra jų didelis dydis – širšės išskiria daugiau nuodų per vieną įgėlimą nei bet kuris kitas geliantis vabzdys.

Kalbant apie namus, širšės paprastai padaro minimalią žalą. Vienintelis namų naikinimui prilyginamas veiksmas yra jų bandymas naudoti namo medieną savo lizdų statybai.  Per tą laiką, kai statomi lizdai, įprasta matyti širšes, kurios nuo medinės tvoros, seno rąsto ar nedažyto medžio šono nugrando ploną medienos sluoksnį.

Kaip išvengti širšių atsiradimo kieme ir namuose?

Norint išvengti širšių atsiradimo šalia jūsų namų, reikia užsiimti prevencija.

Palaikykite tvarkingą kraštovaizdį. Širšės mėgsta sukti lizdus brūzgynuose, todėl rekomenduojama veją pjauti arti žemės. Kraštovaizdžio augalus laikykite prižiūrimus ir bent du metrus nuo savo namų.

Reguliariai plaukite ir valykite šiukšliadėžes: tai padės atsikratyti kvapų ir maisto šaltinių, kurie gali pritraukti kenkėjus.

Sandariai uždarykite duris ir langus. Jei mėgstate laikyti langus atvirus, naudokite tinklelį nuo uodų. Jis apsaugos nuo bet kokių vabzdžių patekimo į kambarius.

Nelaikykite gėlių prie durų, langų ir takų: nors širšės yra daugiausia plėšrūnai, joms vis tiek patinka gėlės (ir kenkėjai, kuriuos gėlės gali pritraukti). Padėkite gėles toliau nuo durų, langų ir takų, kad kenkėjams būtų mažiau priežasčių pabūti šalia vietų kur jūs ir jūsų šeima vaikšto bei leidžia laiką.

Kaip atsikratyti širšių?

Širšės nėra draugiškos, kai jaučia grėsmę. Jei pastebėsite širšių lizdą aplink savo namus, verčiau išsikvieskite  ekspertą ir palikite širšes ramybėje, ypač jei turite žinomą alergiją jų įgėlimui. Profesionalui rekomenduojama išimti lizdą dėvint tinkamas asmenines apsaugos priemones, nes širšės gali tapti gana agresyvios.  Apmokytas technikas taip pat sukurs pritaikytą planą, kaip atsikratyti širšių. Kuo anksčiau tuo pasirūpinsite, tuo geriau ir lengviau pavyks atsikratyti širšių kaimynystės. Lizdai didėja visą sezoną, nes lizde gyvena vis daugiau širšių. Kreipkitės į kenkėjų valdymo profesionalą, kai pirmą kartą pamatote lizdą, nelaukite, kol šis išdidės. Nepamirškite, kad kuo didesnis lizdas, tuo daugiau jame gyvena širšių, tuo didesnė įgėlimo tikimybė.

Rekomenduojame

Patarimai nuomojantis pirmąsias komercines patalpas

Patarimai nuomojantis pirmąsias komercines patalpas

Jei esate pasirengę išsinuomoti pirmąsias komercines patalpas savo įmonei, pirmiausia reikia daug ką apsvarstyti. Procesas gali būti sudėtingas, o daugybė veiksnių gali turėti įtakos jūsų galutiniam sprendimui. Nuomininkas turi apgalvoti nuomos vietos ir kainos santykį, nuomos sąlygas ir trukmę bei tai, ar biuro patalpos suteikia galimybių plėsti verslą ateityje. Taigi, jei manote, kad esate pasirengę […]

Rinktis dušo padėklą ar dušo kabiną?

Rinktis dušo padėklą ar dušo kabiną?

Dažnai namų ir butų savininkams vonios kambario įrengimo etape iškyla klausimas: „Kas yra geriau – dušo padėklas ar dušo kabina? Atrodytų, kad atsakymas paprastas: jei norite viską padaryti greitai, pasirinkite paruoštą dušo kabiną, jei norite kažko nestandartinio – sukurkite dušo zoną pagal savo norus ir poreikius su dušo padėklu. Tiesą sakant, sprendimą kartais priimti būna […]

Stogo langai ir jų svarbūs privalumai

Stogo langai ir jų svarbūs privalumai

Stogo langai gali suteikti daugiau natūralios šviesos ir pagerinti patalpų vėdinimą tose jūsų namo vietose, kuriose viso to reikia labiausiai ir kuriose standartiniai vertikalūs langai būtų nepraktiški, nes negalėtų padėti pasiekti norimo rezultato. Stogo langai, kaip ir sufleruoja jų pavadinimas, yra langai, kurie įmontuojami į namo stogą. Jie gali būti atidaromi arba neatidaromi ir puikiai […]

Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

Nuotekų valymo įrenginiai – kas sudaro kainą?

Tekantis vanduo iš krano bei tualetas vonios kambaryje nėra kažkoks stebuklas ar privalumas. Tai būtinybe ir kasdienybe. Deja, ne visur jų įrengimas yra paprastas kaip du kart du. Kartais tenka paplūšėti ar net pasukti galvą, kaip turėti šiuos atrodytų 21 amžiuje įprastus dalykus. Lietuvoje vis dar daug namų ūkių, kurie dėl įvairių priežasčių negali prisijungti […]

Kaip teisingai pervežti pianiną?

Kaip teisingai pervežti pianiną?

Pianino pervežimas yra sunkus darbas. Ne vien dėl to, kad tai sunkus daiktas, tačiau ir dėl savo gabaritų bei jautrumo. Prieš judinant šį įstabų muzikos instrumentą verčiau apsvarstykite galimybę pasikviesti profesionalius perkraustytojus, kurie žino kaip elgtis su pianinu. Tai ypač aktualu tuomet, kai pianinas yra kažkelintame aukšte ir netelpa į liftą ar laiptinė, koridorius yra […]

Automobilio nuoma per atostogas

Automobilio nuoma per atostogas

Po įtempto darbo ir gyvenimo būdo atostogos gali būti pats geriausias būdas atpalaiduoti kūną bei mintis. Patogumui ir komfortui užtikrinti atostogų metu, vis daugiau žmonių renkasi automobilio nuomos paslaugą. Štai kokie yra pagrindiniai automobilio nuomos per atostogas pranašumai: Keliaujant automobiliu patogu, jog galima individualiai planuoti ir koreguoti maršrutą, neatsižvelgiant į kitus. Galima lengvai ir patogiai […]