Kaip saugiai atsikratyti širšių?

1

Kaip saugiai atsikratyti širšių?

Daugelis žmonių yra atsargūs dėl bičių, tačiau širšės yra tas vabzdys, kurio apskritai nesinori matyti aplink savo namus. Dėl savo didžiulio dydžio ir sugebėjimo ne kartą įgelti, šie skraidantys vabzdžiai gali rimtai sugadinti jūsų dieną.

Pasaulyje yra apie 20 rūšių širšių ir jos sutinkamos visuose žemynuose. Bet nesvarbu, kokia rūšis zuja aplink jūsų kiemą ar namą, jūs tikrai nenorite, kad šalia namų būtų širšių lizdas. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės išspręsti klausimą kaip atrodo saugus širšių naikinimas ir kaip greitai atsikratyti širšių kaimynystės.

Kur ieškoti širšių lizdo?

Greičiausiai jo ieškoti nereikės. Išduos nuolat pirmyn atgal skraidančios širšės. Kur sukamas lizdas priklauso nuo širšių rūšies, tačiau dažniausiai galima rasti krūmynuose, medžiuose, palėpėse, tarp sienų. Žodžiu, beveik bet kur. Širšių lizdas paprastai būna „gaublio formos“, ir jis pradedamas statyti nuo teniso kamuoliuko dydžio. Paprastai lizdai didėja visą pavasarį ir vasarą.

Ar širšių įgėlimas skausmingas ir kaip jos kenkia namams?

Širšės paprastai seka paskui žmones tik tada, jei jaučia, kad jų kolonijai kyla grėsmė. Širšės gelia kai žmogus prieina pernelyg arti lizdo. Širšių įgėlimas nėra malonus. Nors jų įgėlimai paprastai nepadaro ilgalaikės žalos, skausmas dėl įgėlimų yra pakankamai stiprus. Tuo tarpu širšei įgėlus alergiškam žmogui gali būti sukeltos sunkios ar net gyvybei pavojingos alerginės reakcijos.

Pagrindinė priežastis, kodėl širšių įgėlimas yra žalingas, palyginti su kitais geliančiais vabzdžiais, yra jų didelis dydis – širšės išskiria daugiau nuodų per vieną įgėlimą nei bet kuris kitas geliantis vabzdys.

Kalbant apie namus, širšės paprastai padaro minimalią žalą. Vienintelis namų naikinimui prilyginamas veiksmas yra jų bandymas naudoti namo medieną savo lizdų statybai.  Per tą laiką, kai statomi lizdai, įprasta matyti širšes, kurios nuo medinės tvoros, seno rąsto ar nedažyto medžio šono nugrando ploną medienos sluoksnį.

Kaip išvengti širšių atsiradimo kieme ir namuose?

Norint išvengti širšių atsiradimo šalia jūsų namų, reikia užsiimti prevencija.

Palaikykite tvarkingą kraštovaizdį. Širšės mėgsta sukti lizdus brūzgynuose, todėl rekomenduojama veją pjauti arti žemės. Kraštovaizdžio augalus laikykite prižiūrimus ir bent du metrus nuo savo namų.

Reguliariai plaukite ir valykite šiukšliadėžes: tai padės atsikratyti kvapų ir maisto šaltinių, kurie gali pritraukti kenkėjus.

Sandariai uždarykite duris ir langus. Jei mėgstate laikyti langus atvirus, naudokite tinklelį nuo uodų. Jis apsaugos nuo bet kokių vabzdžių patekimo į kambarius.

Nelaikykite gėlių prie durų, langų ir takų: nors širšės yra daugiausia plėšrūnai, joms vis tiek patinka gėlės (ir kenkėjai, kuriuos gėlės gali pritraukti). Padėkite gėles toliau nuo durų, langų ir takų, kad kenkėjams būtų mažiau priežasčių pabūti šalia vietų kur jūs ir jūsų šeima vaikšto bei leidžia laiką.

Kaip atsikratyti širšių?

Širšės nėra draugiškos, kai jaučia grėsmę. Jei pastebėsite širšių lizdą aplink savo namus, verčiau išsikvieskite  ekspertą ir palikite širšes ramybėje, ypač jei turite žinomą alergiją jų įgėlimui. Profesionalui rekomenduojama išimti lizdą dėvint tinkamas asmenines apsaugos priemones, nes širšės gali tapti gana agresyvios.  Apmokytas technikas taip pat sukurs pritaikytą planą, kaip atsikratyti širšių. Kuo anksčiau tuo pasirūpinsite, tuo geriau ir lengviau pavyks atsikratyti širšių kaimynystės. Lizdai didėja visą sezoną, nes lizde gyvena vis daugiau širšių. Kreipkitės į kenkėjų valdymo profesionalą, kai pirmą kartą pamatote lizdą, nelaukite, kol šis išdidės. Nepamirškite, kad kuo didesnis lizdas, tuo daugiau jame gyvena širšių, tuo didesnė įgėlimo tikimybė.

Rekomenduojame

Automobilio nuoma per atostogas

Automobilio nuoma per atostogas

Po įtempto darbo ir gyvenimo būdo atostogos gali būti pats geriausias būdas atpalaiduoti kūną bei mintis. Patogumui ir komfortui užtikrinti atostogų metu, vis daugiau žmonių renkasi automobilio nuomos paslaugą. Štai kokie yra pagrindiniai automobilio nuomos per atostogas pranašumai: Keliaujant automobiliu patogu, jog galima individualiai planuoti ir koreguoti maršrutą, neatsižvelgiant į kitus. Galima lengvai ir patogiai […]

Nekilnojamas turtas Druskininkuose: kaip išsirinkti?

Nekilnojamas turtas Druskininkuose: kaip išsirinkti?

Neretai būstą išsirinkti labai sudėtinga. Stebėtis nereikia. Juk neretai reikia pagalvoti ne tik apie kainas, esančias rinkoje, bet ir kitus dalykus. Juk kiekvienam labai svarbu, jog namai atitiktų keliamus reikalavimus. Visgi reikia pastebėti, jog kai kurių žmonių keliami kriterijai yra labai dideli, todėl nekilnojamo turto agentams sudėtinga pasiūlyti klientams tai, kas jiems patiktų. Nekilnojamas turtas […]

Nuosavas būstas – paskola ar nuoma?

Nuosavas būstas – paskola ar nuoma?

Ilgą laiką nuomininkai gali pabrėžti, kad jie „išmeta pinigus“ su kiekviena mėnesine įmoka. Galų gale, namų savininkai turi sukurti nuosavybės vertę kiekvieną kartą, kai jie moka savo hipoteką. Bet ar tai reiškia, kad vienas variantas yra geresnis už kitą? Tai nėra taip supjaustyta ir išdžiovinta.Nors būsto pirkimas gali turėti finansinės naudos ilguoju laikotarpiu, jis taip […]

Prikabinamų namelių nuoma, kur galima keliauti?

Prikabinamų namelių nuoma, kur galima keliauti?

 Prikabinamų namelių nuoma tampa vis labiau populiaresnė pramoga siekiant kokybiškai praleisti laika ir siekiant sutaupyti pinigų kelionėje. Tai pramoga, kuri leidžia keliauti jums patiems patinkančiais maršrutais. Taip pat tai leidžia keliauti didesniam kiekiui žmonių, žinoma tai priklauso nuo namelio dydžio. Taipogi tai leidžia kartu su savimi pasiimti savo augintinius, ko negali daryti keliaujant ir apsistojant […]

Kodėl trinkelių klojimą turėtumėte patikėti profesionalams?

Kodėl trinkelių klojimą turėtumėte patikėti profesionalams?

Trinkelių klojimas daugeliui žmonių gali pasirodyti kaip gana lengvas darbas, tačiau yra daugybė priežasčių, kodėl turėtumėte naudotis profesionalo paslaugomis. Jūsų kiemas yra jūsų namų pratęsimas, jūsų stiliaus ir gyvenimo būdo atspindys. Tai yra pirmas dalykas, kurį žmonės pamato atvykę į jūsų namus, todėl tikėtina, jog norite, kad jis būtų visiškai tobulas. Taip sakant, kad pirmas […]

Pelėsio namuose problemas – su ja susiduria praktiškai visi

Pelėsio namuose problemas – su ja susiduria praktiškai visi

Nesvarbu, ar tai lipnios juodos dėmės ant jūsų dušo užuolaidos, ar blankios baltos dėmės ant rūsio grindų, ar aptaki oranžinė plėvelė, kuri susidaro ant jūsų virtuvės kanalizacijos, buitinis pelėsis yra daugiau nei negražus. Kai kuriais atvejais namuose pelėsis gali jus susargdinti, ypač jei turite alergiją ar astmą. Nesvarbu, ar esate alergiškas pelėsiams, ar ne, pelėsis […]