Dažniausiai užduodami klausimai apie kaminų valymą

1

Dažniausiai užduodami klausimai apie kaminų valymą

Kaminkrėčių darbas apipintas mitais ir jie dažniau pasirodo pasakose kaip svarbūs personažai, nei realybėje ant namo stogo. O turėtų būti atvirkščiai. Kaminų valymas yra svarbi užduotis, nes tik taip galima apsaugoti namus nuo gaisro, nuo pavojaus apsinuodyti anglies monoksidu bei užtikrinti šildymo katilo maksimalų efektyvumą.

Kodėl reikia valyti kaminą?

Kamino valymas yra svarbi procedūra užtikrinanti, jog jūsų namai bus saugūs. Kūrenant kieto kuro katilą išsiskiria suodžiai, kreozotas ir kiti šalutiniai degimo produktai, kurie padengia kamino sieneles. Kaminas siaurėja, mažėja trauka, katilas prasčiau kūrenasi, o tai reiškia, jog šildymo kaštai stipriai padidėja. Taip pat atsiranda rizika, jog į kambarį pradės eiti dūmai, kyla pavojus apsinuodyti anglies monoksidu.

Dėl susikaupusių kamino apnašų kyla ir gaisro pavojus, apleistuose, nevalomuose kaminuose kyla gaisrai, jei kaminas senesnis, pažeistos sienelės, yra įtrūkimų, toks kamino gaisras gali išplisti ir sunaikinti namus.

Tad apibendrinant, kamino valymas yra reikalingas dėl namų ir namo gyventojų saugumo.

Reguliariai valant kaminą, jūs apsisaugote nuo:

 • kamino gaisro pavojaus,
 • apsinuodijimo dūmais pavojaus,
 • apsinuodijimo anglies monoksidu pavojaus,
 • neefektyviai veikiančio šildymo katilo.

Kas kiek laiko valyti kaminą?

Kaminą reikėtų valyti reguliariai, specialistai rekomenduoja kartą per metus. Tačiau pastebėjus bent vieną iš šių požymių, kaminkrėtį reikia kviesti nedelsiant:

 • Jūsų židinys, krosnis leidžia dūmus į vidų, dūmų neištraukia per kaminą, patalpose jaučiasi dūmų kvapas.
 • Židinys arba krosnis prarado trauką, sunkiai veikia.
 • Suveikė anglies monoksido detektorius namuose.
 • Kyla įtarimas, jog kamine paukščiai pradėjo sukti lizdą.

Jei naudojate dujinį katilą, o kaminas apsaugotas nuo paukščių, vabzdžių bei kitų veiksnių, kurie gali užkimšti kaminą, galima kaminą valyti kiek rečiau.

Ar reikia valyti kaminą, jei kūrenama dujomis?

Kūrenant dujomis, neišsiskiria kreozotas, tad daug kam atrodo, jog valymas nereikalingas. Visgi, šiltas mažiau dūmų skleidžiantis kaminas yra patraukli vieta paukščiams sukti lizdus arba savo namus susikurti vabzdžiams. Taigi, iš dalies, kaminas yra kaminas, nesvarbu kokiu kuru kūrenama, valyti vis tiek reikia.

Ar galima kaminą išsivalyti patiems?

Teoriškai galima. Tačiau praktiškai nerekomenduojama. Yra keletas svarių priežasčių, kodėl verčiau kviestis kaminkrėtį.

 • Reikalingos apsaugos priemonės. Kaminas valomas užsilipus ant stogo, tad tai gana pavojingas darbas. Norint saugiai atlikti valymą, reikia turėti specialias saugos priemonės, laipiojimui ant stogų ir saugančių nuo nukritimo. Taip pat reikalingi respiratoriai, darbo apranga (kaminkrėčio darbas pakankamai purvinas).
 • Reikalingi specialūs įrankiai. Kaminkrėčiai turi visą kolekciją darbo įrankių, kurie gelbėja skirtingais atvejais. Reikalingi ne tik šepečiai, bet ir siurbliai, vaizdo kameros kamino apžiūrai.
 • Atliekama kamino inspekcija. Kaminkrėčiai ne tik valo kaminus, tačiau ir patikrina kamino būklę. Jei pastebimi ryškūs kamino pažeidimai, įtrūkimai, skilimai – informuojamas šeimininkas ir rekomenduojamas veiksmų planas.

Kreozoto valymas yra sudėtinga užduotis. Todėl jei kamine kaupiasi kreozotas, verčiau kviesti kaminkrėtį, o ne bandyti kaminą valyti patiems. Be patirties gana sunku įvertinti darbo kiekį ir rezultatą. Tad tikėtina kaminas nebus tinkamai išvalytas, jei tuo užsiimsite patys.

Ką reikia žinoti prieš kviečiantis kaminkrėtį?

Profilaktiniam valymui geriausia kaminkrėtį kviestis šiltuoju metų laiku. Esant ekstrinei situacijai – bet kada. Jei kviečiatės kaminkrėtį žiemą, bent 24 val iki atvykimo katilas turi būti išjungtas. Įkaitęs kaminas net porą parų gali išlaikyti karštį, o prie karšto kamino dirbti yra neįmanoma.

Rekomenduojame

Pelėsio namuose problemas – su ja susiduria praktiškai visi

Pelėsio namuose problemas – su ja susiduria praktiškai visi

Nesvarbu, ar tai lipnios juodos dėmės ant jūsų dušo užuolaidos, ar blankios baltos dėmės ant rūsio grindų, ar aptaki oranžinė plėvelė, kuri susidaro ant jūsų virtuvės kanalizacijos, buitinis pelėsis yra daugiau nei negražus. Kai kuriais atvejais namuose pelėsis gali jus susargdinti, ypač jei turite alergiją ar astmą. Nesvarbu, ar esate alergiškas pelėsiams, ar ne, pelėsis […]

Kaip saugiai atsikratyti širšių?

Kaip saugiai atsikratyti širšių?

Daugelis žmonių yra atsargūs dėl bičių, tačiau širšės yra tas vabzdys, kurio apskritai nesinori matyti aplink savo namus. Dėl savo didžiulio dydžio ir sugebėjimo ne kartą įgelti, šie skraidantys vabzdžiai gali rimtai sugadinti jūsų dieną. Pasaulyje yra apie 20 rūšių širšių ir jos sutinkamos visuose žemynuose. Bet nesvarbu, kokia rūšis zuja aplink jūsų kiemą ar […]

Sieninė pakeliama lova spinta, kaip ją išsirinkti?

Sieninė pakeliama lova spinta, kaip ją išsirinkti?

Vienas geriausių sprendimų, gyvenantiems mažose erdvėse ir norintiems, turėti patogią lovą – sieninė pakeliama lova spinta. Ją įsirengti nėra sudėtinga, užtenka tik įsivertinti tris pagrindinius parametrus: sienos plotą, prie kurios ir bus montuojamas šis baldas, gylį, ir aukštį. Priklausomai koks yra jūsų gyvenamosios erdvės lubų aukštis, tokio aukščio lovą galite ir išsirinkti. Jums panorėjus, galite […]

Ką reikia žinoti apie tvoros statybas?

Ką reikia žinoti apie tvoros statybas?

Pastatyti tvorą – tai toli gražu ne pastatyti namą, todėl šį darbą gali atlikti bent kiek nagingesnis vyras. O gal net ir moteris su vyro pagalba. Žinoma, kiekvienas atvejis priklauso nuo to, kokia tai tvora, svarbiausia prieš statant žinoti keletą statybos reglamento taisyklių. Tvora iki tam tikro aukščio ir tam tikro „aklinumo“, jeigu statoma pačiame […]