Buto nuoma: išplautos grindys pakelia būsto vertę perpus

1

Buto nuoma: išplautos grindys pakelia būsto vertę perpus

Straipsnio pavadinime paminėta frazė skamba tarsi juokelis, tačiau tai yra grynų gryniausia tiesa. Dalis butą nuomojančių ignoruoja švarą, tvarką ir dėl to praranda pinigus. Todėl šiame straipsnyje trumpai aptarsime ką reikėtų padaryti, į ką atkreipti dėmesį, kad būstas būtų patrauklesnis, jį būtų galima greičiau išnuomoti ir, žinoma, gauti daugiau nuomos pinigų.

interjeras-patoginuoma

Kas slepiasi po tuo purvo sluoksniu?

Tikra istorija: Virtuvė atrodė tragiškai. Pageltusios sienų plytelės, neaiškios dėmės ant grindų, suklibęs stalas ir baisiausia dalis – apdegusios plytelės esančios šalia dujinės viryklės. Atrodė taip, kad norėjosi iškart daryti remontą. Tačiau geriau įsižiūrėjus paaiškėjo, kad grindys tiesiog metus neplautos, geltonos dėmės ant plytelių yra riebalų purslai, o apdegimas – apdegęs riebalų sluoksnis ant plytelių, pačios plytelės nepažeistos. Išplauti ir iššveisti virtuvę truko gerą pusdienį. Ant stalo uždėjus ryškiomis braškėmis išpieštą staltiesę, virtuvė net suspindo.

Taigi, prieš leidžiant nuomininkus apžiūrėti butą, reikėtų gerai išvalyti problemines vietas, nuvalyti purvą, išplauti grindis, nugrandyti riebalų sluoksnį nuo virtuvinių plytelių. Daugelis būsto „negražumų“ yra tiesiog nešvara – ją pašalinus būstas atrodo vertesnis tų pinigų, kurių prašote iš nuomininkų.

Ar čia visada apsiniaukę?

Kur maloniau gyventi: šviesiame būste ar tamsiame rūsyje? Žinoma, šviesiame, atsakysite. Tačiau kaip užtikrinti pakankamą šviesos kiekį namuose? Pirma, reikia nuvalyti langų stiklus. Jei butas skirtas nuomai, tai langai yra mažiausias nuomininko rūpestis, apsigyvenęs jis ar ji, tiesiog pamiršta langus. Tačiau jums norint išnuomoti šviesų ir erdvų butą reikia imtis priemonių, kad jis taip ir atrodytų, todėl vos tik nuomininkai išsikrausto – nuvalykite langus. Antra, išplaukite užuolaidas – pamatysite, užuolaidos taps šviesesnės, tuo pačiu suteiks kambariui gaivos. Trečia, naktines užuolaidas nustumkite į patį kraštą, kad nedengtų lango. Geriausia kuomet karnizas yra gerokai platesnis už langą, tuomet atitrauktos naktinės užuolaidos nedengia lango ir netamsina kambario.

Geriau mažiau, negu baisiau

Daugiau baldų tikrai nėra geriau ir tai nepakelia būsto nuomos kainos. Vien pagalvojus apie tą sovietinius laikus menančią 3 metrų ilgio svetainės sekciją, kuri užima trečdalį kambario erdvės, darosi baisu. Todėl tikrai neverta bijoti to, kad kambaryje baldų nėra daug. Įjunkite skandinavišką, minimalistinį mastymą. Jei yra lova, sofa, spinta drabužiams ir stalelis televizoriui – visko pakanka (žinoma, apie virtuvę atskira kalba). Nublukusios, suklypusios spintelės prie lovos, neaiškios spalvos, sukaltomis kojomis rašomasis stalas tikrai nepridės nei grožio, nei vertės būstui. Todėl nuomojant butą pašalinkite iš kambario patį baisiausią baldą. Jei baisiausio titulą gavo lova – tuomet laikas pirkti naują lovą.

Apibendrintai, skirkite dieną būsto išvalymui prieš įleisdami potencialius nuomininkus apžiūrėti butą. Juk norite, kad būstas jiems patiktų ir kuo greičiau išsinuomotų.

Trumpalaikė nuoma – kaip uždirbti daugiau?

Trumpalaikė nuoma – kaip uždirbti daugiau?

Jei užsiimate trumpalaike butų ar apartamentų nuoma ir nesate girdėję apie Airbnb – tuomet laikas suklusti ir pasimokyti kaip uždirbti daugiau. Kas yra Airbnb? Airbnb – tarptautinė platforma skirta suvesti keliautojus su vietiniais žmonėmis, kurie nuomoja būstus. Keliautojams suteikiama galimybė apsigyventi ne nudailintuose tarptautinių standartų besilaikančiuose viešbučiuose, tačiau būstuose, kurie leidžia pajausti kaip gyvena vietiniai. […]

  Straipsniai »
Kaip susikurti patrauklų interjerą nuomojamame būste?

Kaip susikurti patrauklų interjerą nuomojamame būste?

Būsto nuoma klesti jau nuo neatmenamų laikų, ir nors NT ekspertai ragina įsigyti nuosavą butą, daugelis jaunimo neskuba įsipareigoti bankams ir renkasi gyvenimą nuomojamame būste. Jei teko ieškoti buto, tikriausiai žinote, kaip sunku rasti idealų variantą, kur patiktų viskas, įskaitant ir vietą, ir interjerą. Ekspertai pataria, kaip pasirinktą nuomai būstą paversti jaukiu ir maloniu. Norint […]

  Straipsniai »
3 priežastys, kodėl kaminų įdėklai yra būtini kiekvieniems namams

3 priežastys, kodėl kaminų įdėklai yra būtini kiekvieniems namams

Įrengiant naujus namus, kaminų įdėklai yra savaime suprantamas dalykas, net nekyla diskusijų ar jie reikalingi ar ne. Tuo tarpu senesnės statybos namai, kuriuose tėra tik paprastas mūrinis kaminas, dar kartais pasvarsto, ar reikia. Specialistai ragina nesvarstyti, nes kaminų įdėklai padeda apsaugoti kaminą bei gali apsaugoti nuo gaisro. Kaminų įdėklai apsaugo nuo mūrinio kamino ardymo Veikiami […]

  Straipsniai »
Ar kaina – pagrindinis kriterijus sandėlio nuomoje?

Ar kaina – pagrindinis kriterijus sandėlio nuomoje?

Kaina – visuomet rimtas argumentas. Dažnai tipinis verslininkas pirmiausia žiūri tik į kainą, o vėliau tik į visus kitus kriterijus. Ir daugeliu atveju tokia taktika gali pasiteisinti, taip pat ir sandėlių nuomoje. Nes čia pasirinkimas yra kur kas paprastesnis nei nuomojantis biurą ar patalpas prekybai. Čia nėra labai svarbu patalpų estetinė išvaizda ar potencialus lankytojų […]

  Straipsniai »