Įrengiant naujus namus, kaminų įdėklai yra savaime suprantamas dalykas, net nekyla diskusijų ar jie reikalingi ar ne. Tuo tarpu senesnės statybos namai, kuriuose tėra tik paprastas mūrinis kaminas, dar kartais pasvarsto, ar reikia. Specialistai ragina nesvarstyti, nes kaminų įdėklai padeda apsaugoti kaminą bei gali apsaugoti nuo gaisro.

Kaminų įdėklai apsaugo nuo mūrinio kamino ardymo

Veikiami temperatūrų svyravimo, skirtumo tarp šalto oro kamino išorėje ir dūmais sušildyto kamino vidaus bei susidarančio kondensato, kaminai dūla ir per laiką nepalankūs veiksniai ardo kaminą. Ypatingai mūrui kenkia drėgmė. Nuo susidarančio kondensato sienos drėgsta, drėgmė įsismelkia į plytas, vėliau užšąla, atšyla, traukiasi, plečiasi, o tai lemia greitą kamino susidėvėjimą.

Tuo tarpu kamino įdėklas yra metalinis, jis greičiau įkaista ir neleidžia susidaryti kondensatui. Net jei kondensatas ir susidaro, jis nesismelkia į mūrinį kaminą, o tiesiog lieka kamino įdėklo viduje.

Kaminų įdėklai saugo nuo suodžių susidarymo

Suodžiai yra kenksmingi kaminui, o mūriniuose kaminuose jie netrunka padengti sienas ir kampus. Kvadratiniuose ar stačiakampiuose mūriniuose kaminuose esantys statūs ir aštrūs kampai. Juose sraigtu kylantys dūmai „užkliūna“ ir pradeda kauptis. Be to, mūriniuose kaminuose, kuriuose kaupiasi kondensatas, drėgmė tampa „lipniu“ paviršiumi kauptis suodžiams. Taigi kaminai apsineša suodžiais, kemšasi, juos tenka valyti. Tuo tarpu nerūdijančio plieno kaminų  įdėklai yra apvalūs (kvadratiniams kaminams) arba ovalūs (stačiakampiams kaminams), juose nėra kampų, todėl juose mažiau kaupiasi suodžiai ar kemšasi kaminas.

Kaminų įdėklai apsaugo nuo suodžių gaisro

Suodžių gaisras yra itin pavojingas. Degant suodžiams temperatūra kamine pakyla iki 1000 ar net 1200 laipsnių karščio. Toks galingas karštis sukelia spaudimą ir kaminas trūksta, griūva, o ugnis akimirksniu pasklinda po namus. Jei kaminas nėra tvarkingas, pavojus dar didesnis. Nuo suodžių gaisro ir jo skaudžių pasekmių geriausiai apsaugo kaminų įdėklai. Nerūdijantis plienas yra atsparus ir aukštoms  temperatūroms. Todėl sumontavus kokybišką nerūdijančio plieno kamino įdėklą  pastatas  apsaugomas nuo galimo gaisro.3 priežastys, kodėl kaminų įdėklai yra būtini kiekvieniems namams